Atvērto durvju diena Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolā

21. janvārī Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola organizēja atvērto durvju dienu jauniešiem. Uz pasākumu tika pulcināti 37 skolēni no 6 apkārtējo novadu un pilsētas skolām. Dienas devīze bija „Inovācijas. Uzņēmējdarbība. Vide”.

Pasākums „Domā citādāk! Eksaktāk!” Gulbenē

20.janvārī Gulbenes novada valsts ģimnāzijā notika pasākums „Domā citādāk! Eksaktāk!” novada 7. - 9.klases skolēniem. Pasākumā piedalījās 10 komandas no 9 skolām: Gulbenes vidusskolas, Gulbenes 2.vidusskolas (2 komandas), Stāmerienas pamatskolas, Litenes pamatskolas, Galgauskas pamatskolas, Druvienas pamatskolas, Daukstes pamatskolas, Tirzas pamatskolas un Gulbenes novada valsts ģimnāzijas.

Pasākums „Domā citādāk! Eksaktāk!” Balvos

Turpinot projekta atbalsta skolu pasākumu ciklu, 2011. gada 21. janvārī Balvu Valsts ģimnāzijā notika "starpnovadu" skolu pasākums „Domā citādāk! Eksaktāk!” Tā mērķis bija veicināt skolēnu interesi par eksaktajiem mācību priekšmetiem, kā arī aktualizēt to lomu turpmākās karjeras izvēlē. Pasākumā piedalījās 9 novadu skolu komandas.

Lasīt vairāk >

Informācijas diena direktoru vietniekiem no Valmieras un apkārtējo novadu skolām

Šī gada 27.janvārī „Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskajā centrā” direktoru vietnieki mācību darbā no Valmieras novada un vēl citiem 17 apkārt esošajiem novadiem tiekas informācijas dienā par pārmaiņām dabaszinātņu un matemātikas izglītībā 7. – 9. klasēs. Direktoru vietnieki semināra gaitā tiek iepazīstināti ar jaunajiem skolotāju atbalsta materiāliem 7. - 9. klasei, elektronisko mācību vidi, pamatnostādnēm mūsdienīgai mācību stundai fizikā, ķīmijā, bioloģijā un matemātikā, kā arī ar efektīvas skolēnu mācību sasniegumu vērtēšanas principiem. Šī darba mērķis ir radīt izpratni par notiekošajām pārmaiņām izglītībā, lai direktoru vietnieki, jau atgriežoties katrs savā skolā, spētu maksimāli atbalstīt skolotājus viņu darbā un rosinātu izmantot projekta piedāvātos atbalsta materiālus, tādējādi nodrošinot mūsdienīgu, radošu un skolēniem saistošu mācību procesu.

Karjeras diena „Domā citādāk! Eksaktāk!” Skrīveros

Šī gada 20. janvārī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā, turpinot projekta „Dabaszinātnes un matemātika” aizsākto tradīciju, notika karjeras diena „Domā citādāk! Eksaktāk!”. Pasākuma mērķis bija sekmēt savas un apkārtējo novadu skolu skolēnu intereses veidošanos par ķīmiju, fiziku, bioloģiju un matemātiku, kā arī motivēt skolēnus nākotnē veidot karjeru dabaszinātņu un matemātikas nozarēs.

Lasīt vairāk >

Žurnāls „Terra” tagad interneta versijā!

Vairs nemeklē drukāto žurnālu, interneta versijā Terra 2.0 lasi bez maksas: Kas notiek Latvijas zinātnē? Pasaules zinātnes jaunumi. Interesanti foto, audio un video materiāli. Testi un joki par zinātni. www.terra.lu.lv

Pasākums „Domā citādāk! Eksaktāk!” Cēsīs

Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija 2011. gada 19. janvārī organizēja pasākumu Cēsu novada 8. klašu skolēniem "Domā citādāk! Eksaktāk!". Ar pasākumu Cēsīs tiek turpināts pasākumu cikls visā Latvijā, kura ietvaros projekta atbalsta skolas veicina skolēnu interesi par dabaszinātnēm un matemātiku. Dalībnieki viesojās uzņēmumos SIA „Recro” un SIA "FORAN Baltic", iepazinās ar mācību firmu darbības virzieniem, veidoja prezentācijas un diskutēja par pasākuma laikā gūto pieredzi.

Eksperti izvērtē monitoringa sistēmu

Šī gada 19. un 20.janvārī notiek pieredzes apmaiņas seminārs, kurā piedalās projekta eksperti un VISC speciālisti mācību satura un eksaminācijas jautājumos. Semināra mērķis ir izvērtēt līdz šim paveikto dabaszinātņu un matemātikas mācību priekšmetu standartu monitoringa sistēmas izveidē. Semināru vada izglītības konsultants, kompānijas „Anglia assessment” (Lielbritānija) vadītājs Džordžs Betels (George Bethell). „Anglia assessment” ir neatkarīga kompānija, kas konsultē un vada tālākizglītības kursus izglītības vērtēšanas jomā visā pasaulē.

Lasīt vairāk >

Tiek izsludināts konkurss skolēniem! Dalies radošajās idejās un esi ieguvējs!

Projekts „Dabaszinātnes un matemātika” izsludina konkursu par labāko ideju uzlīmei! Uzlīmes mērķis ir popularizēt projektu. Uzzīmē savu uzlīmes skici un no 12. – 23.janvārim sūti projektam. Labākā ideja tiks realizēta dzīvē, autoru gaida pārsteiguma balvas!

Notiek ikgadējā izglītojošo tehnoloģiju izstāde BETT Londonā

No 12. – 15. janvārim Londonā notiek izglītojošo tehnoloģiju un iekārtu izstāde BETT. BETT ir plašākā izglītojošo tehnoloģiju izstāde pasaulē, kas vienuviet apvieno labākos izglītojošo tehnoloģiju produktus, resursus un prakses iespējas. Katru gadu tajā pulcējas ap 30 000 izglītības profesionāļu, lai iepazītu un novērtētu plašu jaunāko informācijas tehnoloģiju produktu un pakalpojumu klāstu, kas izmantojami izglītībā (datoraparatūra, programmnodrošinājums, datoru ārējās ierīces, interaktīvās tāfeles u.c.).

Lasīt vairāk >

Sveicam veiksmīgākos skolēnu konkursa dalībniekus pēc pirmajām 12 kārtām!

Pagājis 1. mācību semestris un aizritējušas 12 kārtas virtuālajam konkursam 7. – 9. klašu skolēniem, kurš jau otro gadu norisinās projekta mājas lapā. Konkursa gaitā dalībnieki katru nedēļu pusgada garumā atbild uz dažādiem āķīgiem jautājumiem par ķīmiju, fiziku, bioloģiju un matemātiku. Esam apkopojoši rezultātus pēc aizvadītajām trim konkursa tēmām - „Vide”, „Kustība” un „Tehnoloģijas”. Ar gandarījumu ziņojam, ka konkursā šobrīd reģistrējušies vairāk nekā 1000 dalībnieku! Projekta komanda sveic atjautīgākos, erudītākos un veiksmīgākos konkursantus pēc pirmajām 12 konkursa kārtām!