Karjeras diena „Domā citādāk! Eksaktāk!” Skrīveros

Šī gada 20. janvārī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā, turpinot projekta „Dabaszinātnes un matemātika” aizsākto tradīciju, notika karjeras diena „Domā citādāk! Eksaktāk!”. Pasākuma mērķis bija sekmēt savas un apkārtējo novadu skolu skolēnu intereses veidošanos par ķīmiju, fiziku, bioloģiju un matemātiku, kā arī motivēt skolēnus nākotnē veidot karjeru dabaszinātņu un matemātikas nozarēs.

Karjeras dienā Skrīveros piedalījās jauniešu komandas no Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas, Aizkraukles 1. vidusskolas, Pļaviņu novada ģimnāzijas, Jaunjelgavas vidusskolas, Jumpravas vidusskolas, Daudzeses pamatskolas. Katru komandu pārstāvēja 9. - 11. klašu skolēni un fizikas, ķīmijas, bioloģijas vai matemātikas skolotāji.

Dienas pirmajā pusē dalībniekiem bija vienreizēja iespēja dzirdēt SIA „BRZA Agro” direktora Udo Pērša un Ventspils Augsto tehnoloģiju parka speciālista Anda Dembovska lekcijas. Turpinājumā A. Upīša Skrīveru vidusskolas skolēni Mārtiņš Skudra un Zaiga Zirnīte pasākuma dalībniekiem izstāstīja par piedzīvoto un dzirdēto projekta „Dabaszinātnes un matemātika”  organizētajā pasākumā skolēniem Ventspilī.

Dienas otrajā pusē jaunieši piedalījās „radošo darbnīcu viesulī”, kura laikā katra komanda veica 6 uzdevumus: augu noteikšana, burtu labirints, viktorīna, vielu noteikšana, eksperiments fizikā un matemātiskā konstruēšana. Jautājot, kurš uzdevums vislabāk patika, jaunieši nevarēja izlemt, jo visi uzdevumi bija ļoti radoši un interesanti.

Pasākuma turpinājumā komandas veidoja  plakātus par savu skolu un eksaktajiem priekšmetiem skolā, kā arī viens otram prezentēja paveikto. Aizkraukles 1. vidusskolas plakātā bija lasāms:
„Tikai skolā mums iespēja uzzināt visu,
Katrs solis ir mūsu izaugsmes spēks.
Katram iespēja dota zināt it visu,
Tikai nedaudz ir jāpieliek savs gribasspēks.”

Noslēgumā apkopojot radošo darbnīcu uzdevumu rezultātus, trešajā vietā ierindojās Aizkraukles 1. vidusskola, otro vietu izcīnīja Skrīveru jaunieši, bet godalgoto pirmo vietu ieguva Jumpravas vidusskola. Izvērtējot pasākumu, dalībnieki secināja, ka katrā skolā būtu nepieciešams organizēt karjeras dienas, jo tās paplašina skolēnu redzesloku un dod iespēju saņemt vērtīgus profesionāļu padomus, veicinot karjeras izaugsmi nākotnē.