Pasākums „Domā citādāk! Eksaktāk!” Cēsīs

Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija 2011. gada 19. janvārī organizēja pasākumu Cēsu novada 8. klašu skolēniem "Domā citādāk! Eksaktāk!". Ar pasākumu Cēsīs tiek turpināts pasākumu cikls visā Latvijā, kura ietvaros projekta atbalsta skolas veicina skolēnu interesi par dabaszinātnēm un matemātiku.

Pasākuma laikā  26 skolēniem no visām Cēsu novada skolām bija iespēja iepazīties ar vietējiem uzņēmumiem, tādējādi gūstot informāciju, kā skolā apgūto nākotnē pielietot dzīvē un izmantot karjeras attīstībā. Jauniešus uzņēma SIA „Recro” un SIA "FORAN Baltic". SIA „Recro” - Cēsu automašīnu automātisko pārnesumu kārbu remonta rūpnīcā - skolēni iepazinās ar vienīgo šāda profila uzņēmumu Latvijā. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Raimonds Aploks iepazīstināja skolēnus  ar ātrumkārbu remonta procesu, kā arī izrādīja savu vaļasprieku – automašīnu „Jaguārs” kolekciju un to restaurācijas procesu. SIA "FORAN Baltic" lidlaukā skolēni iepazinās ar Vides risinājumu institūta darbības virzieniem un aprīkojumu. Institūts nodarbojas ar lietišķo pētniecību un sabiedrības informēšanu par moderno informācijas tehnoloģiju risinājumiem. Pētījumos tiek izmantotas lidmašīnas ar attālās izpētes iekārtām vides resursu izpētei un apsaimniekošanas jautājumu risināšanai.

Atgriežoties ģimnāzijā, skolēni apkopoja informāciju, veidoja prezentācijas un piedalījās diskusijās par uzņēmumos redzēto.

Turpmākās dienas gaitā skolēni iepazinās ar divu Cēsu Profesionālas vidusskolas mācību firmu darbības virzieniem. Mazie skolēni varēja arī apskatīt lielāko veikumu – koka rotaļlietas un dažādas prāta spēles no koka.

Pasākuma noslēgumā skolēni dalījās iespaidos par ekskursiju noderīgumu un iepazinās ar Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas dabaszinātņu kabinetiem. "Domā citādāk! Eksaktāk!" pasākuma dalībnieki bija apmierināti ar daudzveidīgajām ekskursijām un interesantajām diskusijām.