Pasākums „Domā citādāk! Eksaktāk!” Gulbenē

20.janvārī Gulbenes novada valsts ģimnāzijā notika pasākums „Domā citādāk! Eksaktāk!” novada 7. - 9.klases skolēniem. Pasākumā piedalījās 10 komandas no 9 skolām: Gulbenes vidusskolas, Gulbenes 2.vidusskolas (2 komandas), Stāmerienas pamatskolas, Litenes pamatskolas, Galgauskas pamatskolas, Druvienas pamatskolas, Daukstes pamatskolas, Tirzas pamatskolas un Gulbenes novada valsts ģimnāzijas.

Pasākuma atklāšanā skolu komandas prezentēja sagatavotos mājas darbus par kādu no novadā esošajiem uzņēmumiem. Mājas darbu tēma bija „Inovācija! Uzņēmējdarbība! Vide!”. Šo tēmu savā uzrunā turpināja arī Gulbenes novada Informācijas nodaļas vadītāja Guna  Švika, kura klātesošos iepazīstināja ar uzņēmējdarbību novadā.

Pasākuma turpinājumā dalībnieki devās mācību ekskursijās uz pilsētas uzņēmumiem:
SIA „Baltijas optika”, SIA” Gulbju aptieka”, SIA „Gulbju laboratorija”,  SIA „Konto” (kokapstrāde), SIA „Mega Rem” (auto apkope), SIA „Nilnhaus & Lotz Lettland”(šūšanas uzņēmums). Uzņēmumu pārstāvji skolēnus un skolotājus iepazīstināja ar uzņēmumu darbību un tās ietekmi uz vidi. Atgriežoties skolā, jaunieši sagatavoja prezentācijas par uzņēmumos redzēto un iepazīstināja cits citu ar paveikto.

Noslēgumā izvērtējot pasākumu, skolēni atzina, ka prieku sagādājusi kopīgā darbošanās, sagatavojot prezentācijas, klausoties citu skolēnu stāstījumā, kā arī pašu stāstījums un darbošanās interešu grupās.