Pirmo reizi Latvijā fizikas olimpiādes novadu un pilsētu posms noticis tiešsaistē

Šī gada 20.janvārī veiksmīgi noritējusi novadu un pilsētu olimpiāde fizikā. Olimpiāžu rīkošanas vēsturē Latvijā tā ir pirmā mācību priekšmetu olimpiāde tiešsaistes formā, kurā piedalījies rekordliels skolēnu skaits. Olimpiāde tika realizēta kā pilotprojekts, ko īsteno Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultāti un LU Informācijas tehnoloģiju departamentu. Olimpiādei pieteicās vairāk nekā divi tūkstoši 9. līdz 12.klašu skolēnu, kas pēdējo gadu laikā ir lielākais pieteikumu skaits fizikas olimpiādei. Interneta vidē tika risināti LU Fizikas un matemātikas fakultātes sagatavotie uzdevumi.

Lasīt vairāk >

Mazās matemātikas universitātes trešā nodarbība

Papildināts 25.01.2012. 2012. gada 4. februārī Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes (LU FMF) telpās Zeļļu ielā 8 notiks Mazās matemātikas universitātes (MMU) trešā nodarbība. Trešās nodarbības lekciju temati: Par matemātikas dažām īpatnībām un spēlēm (LU FMF asociētais profesors Andrejs Cibulis); Matemātiskās indukcijas metode (LU FMF doktorante Aija Cunska).

Materiāli reģistrētajiem lietotājiem

Papildināts 25.01.2012. Informējam, ka līdz ar interneta vietnes www.dzm.lv reorganizāciju par vietni www.dzm.lu.lv, elektroniskie materiāli, kas paredzēti reģistrētiem lietotājiem, turpmāk būs pieejami elektroniskajā skolvadības sistēmā E-klase, autorizējoties kā E-klases lietotājam. Drīzumā materiāli būs pieejami arī Mykoobe sociālajā tīklā.