Mazās matemātikas universitātes nodarbība 2.februārī

2013. gada 2. februārī Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes (LU FMF) telpās, Zeļļu ielā 8, notiks Mazās matemātikas universitātes (MMU) piektā nodarbība. Piektās nodarbības lekciju temati: • Soli pa solim ģeometrijas uzdevumi (LU FMF zinātniskā grāda pretendente Aija Cunska); • Paradoksāli uzdevumi II (LU DF zinātniskais asistents Raitis Ozols).

Jauno fiziķu skolas nodarbība 9.februārī

Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļas studenti un mācībspēki turpina iesākto tradīciju un aicina arī šajā mācību gadā vidusskolēnus uz Jauno fiziķu skolu, kas notiek katra mēneša otrajā sestdienā no plkst. 10.00 līdz 15.00. Piektā šīs sezonas nodarbība notiks 9. februārī, nodarbības temats "Silta fizika aukstā laikā". Nodarbība norisināsies Fizikas un matemātikas fakultātes telpās, Rīgā, Zeļļu ielā 8.

Lasīt vairāk >

Fizikas olimpiādes novadu un pilsētu posms tiešsaistē

Šī gada 18.janvārī notiek novadu un pilsētu olimpiāde fizikā 9. līdz 12.klašu skolēniem. Jau otro gadu pēc kārtas Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar LU Fizikas un matemātikas fakultāti, LU Informācijas tehnoloģiju departamentu un LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centru olimpiādi organizē tiešsaistes formā. Visus fizikas uzdevumus skolēni risina interneta vidē. Tos sagatavojuši LU Fizikas un matemātikas fakultātes mācībspēki.

Tematiskā pēcpusdiena 22.janvārī

Arī Jaunajā gadā Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra speciālisti turpina tradīciju - katru ceturto mēneša otrdienu fizikas, ķīmijas, bioloģijas un matemātikas skolotāji, kā arī skolu komandas tiek aicinātas uz „Tematiskajām pēcpusdienām”, lai kopīgi risinātu skolā aktuālus jautājumus. Pirmā 2013.gada "pēcpusdiena" iekrīt 22.janvārī. Visi interesenti laipni lūgti pieteikt savu dalību līdz 20.janvārim!

Lasīt vairāk >

Skolu komandu plakāti pasākumam Nāc un dari kopā ar mums!

4.janvārī aizvadīts Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra organizēts pasākums "Nāc un dari kopā ar mums!", kas vienkopus pulcēja bioloģijas, ģeogrāfijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas skolotājus un skolēnus no visas Latvijas. Viens no skolu komandu uzdevumiem bija jau mājās izstrādāt elektronisku plakātu par tēmu „Mūsu skolā mācīties dabaszinātnes un matemātiku ir interesanti!”. Piedāvājam plakātus apskatei un iedvesmai!

LTV1 video: Ekselences balva labākajiem skolotājiem

Latvijas Televīzija 4.janvārī viesojās Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra organizētajā pasākumā radošiem dabaszinātņu un matemātikas skolotājiem un skolēniem „Nāc un dari kopā ar mums!”. Pasākumā vienkopus pulcējās bioloģijas, ģeogrāfijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas skolotāji un skolēni no visas Latvijas. Skolotāji apmainījās praktiskām inovatīvām idejām, kā dabaszinātnes un matemātiku mācīt skolēnam labi izprotamā un saistošā veidā. Vairāk nekā 100 skolēni paši vadīja un piedalījās radošās darbnīcās. Par izcilu un inovatīvu darbu ar skolēniem „Ekselences balvu” saņēma skolotājas Sanita Baumane, Ingrīda Brizga, Diāna Sviklāne un Ilze Cīrule. Plašāk par pasākuma norisi skatiet video!

Lasīt vairāk >

Izcilākajiem skolotājiem pasniegtas „Ekselences balvas”

Piektdien, 4.janvārī, Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra organizētajā pasākumā „Nāc un dari kopā ar mums!” četri fizikas, bioloģijas, matemātikas un ķīmijas skolotāji saņēma „Ekselences balvu” par izcilu un inovatīvu darbu ar skolēniem. Ar augsto apbalvojumu ceremonijā tika sveiktas skolotājas Sanita Baumane, Ingrīda Brizga, Diāna Sviklāne un Ilze Cīrule.

Lasīt vairāk >

LU pasākumā „Nāc un dari kopā ar mums!” uzņēmēji pasniedz „Ekselences balvu” skolotājiem

LU pasākumā „Nāc un dari kopā ar mums!” uzņēmēji pasniedz „Ekselences balvu”  skolotājiem
Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs 4. janvārī LU Lielajā aulā organizē pasākumu radošiem dabaszinātņu un matemātikas skolotājiem un skolēniem „Nāc un dari kopā ar mums!”. Pasākumā vienkopus pulcēsies bioloģijas, ģeogrāfijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas skolotāji un skolēni no visas Latvijas. Izcilākie pedagogi tiks apbalvoti ar „Ekselences balvu”.