Izcilākajiem skolotājiem pasniegtas „Ekselences balvas”

Papildināts 08.01.2013.

Piektdien, 4.janvārī, Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra organizētajā pasākumā „Nāc un dari kopā ar mums!” četri fizikas, bioloģijas, matemātikas un ķīmijas skolotāji saņēma „Ekselences balvu” par izcilu un inovatīvu darbu ar skolēniem. Ar augsto apbalvojumu ceremonijā tika sveiktas skolotājas Sanita Baumane, Ingrīda Brizga, Diāna Sviklāne un Ilze Cīrule.

„Ar „Ekselences balvu” vēlamies izcelt un atbalstīt inovatīvākos un profesionālākos matemātikas, fizikas, ķīmijas un bioloģijas skolotājus, novērtēt milzīgo darbu, ko viņi ieguldījuši, lai darba tirgū nākotnē nonāktu zinoši, prasmīgi un uzņēmīgi jaunieši,” stāstot par balvas ideju, uzsver Dace Namsone, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra vadītāja un viena no „Ekselences balvas” iniciatorēm. „Vēlam, lai balvas ieguvēju paveiktais motivē aizvien vairāk skolotāju uz jēgpilnu, radošu un efektīvu darbību mācību stundās!”

Visas četras „Ekselences balvas” laureātes izvirzījušas skolas. Savu profesionalitāti skolotājas ir apliecinājušas gan ikdienas darbā, gan arī klātienē, sacenšoties ar citiem balvas pretendentiem LU rīkotā konkursā un pierādot, ka skolotāju veidotās stundas pilnā mērā atbilst 21.gadsimta prasībām.

Projektu šogad atbalsta un naudas balvu 1000 latu vērtībā katram uzvarētājam nodrošina Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, SIA "ELME MESSER L" sadarbībā ar Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociāciju, apvienotais AS "Rīgas piena kombināts" un AS "Valmieras piens" uzņēmums "Food Union", kā arī SIA „Metrum”.
Balvu par izcilu darbu inovatīva mācību procesa īstenošanā bioloģijā saņēma Sanita Baumane no Tukuma 2.pamatskolas. Skolotāju sveica un naudas balvu nodrošināja Latvijā vadošais piena pārstrādes uzņēmums "Food Union". Inese Eglīte, “Food Union” mārketinga direktore Baltijas valstīs: “Izcilība skolotāja darbā ir prasme apvienot dziļas zināšanas savā nozarē un radošu pieeju pedagoģiskajam darbam ar spēcīgu pārliecību, ka gandarījumu par paveikto nesīs skolēnu panākumi. Esam pagodināti sveikt izcilākos skolotājus valstī un novēlēt, lai viņu panākumi iedvesmo arī citus skolotājus radošam un efektīvam darbam.”

Apbalvojot fizikas skolotāju Ingrīdu Brizgu no Cēsu 2. pamatskolas, Normunds Bergs, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas valdes loceklis, izteica prieku par iespēju ERAF projekta „Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris” ietvaros atbalstīt „Ekselences balvu” fizikas skolotājam par izcilu, pašaizliedzīgu un inovatīvu darbu. „"Ekselences balvas" pasniegšana kļūst par lielisku tradīciju, kas popularizē eksakto mācību priekšmetu nozīmīgumu vispārizglītojošajās skolās un dod iespēju vēlreiz atzīmēt skolotāju nozīmīgo lomu skolēnu interešu veidošanā. Šis pasākums ir jāturpina arī nākamajos gados,” uzsvēra N. Bergs.

Matemātikas skolotāju Diānu Sviklāni no Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas sveica SIA „Metrum” padomes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Ķīmijas balvas laureāti Ilzi Cīruli no Vecumnieku vidusskolas apbalvoja SIA "ELME MESSER L" valdes loceklis un direktors Vadims Kjasilis.

„Ekselences balva” 2011.gadā izveidota, sadarbojoties Latvijas Universitātei, Valsts izglītības satura centram, uzņēmējiem un uzņēmumu asociācijām, lai veicinātu izcilību Latvijas skolās.

Fotogalerija no pasākuma „Nāc un dari kopā ar mums!”: šeit.

Balvu pasniegšanas ceremonijas videoieraksts: šeit.

Rakstam pievienotā fotogrāfija: "Ekselences balvas" laureātes, organizētāji un atbalstītāji.
                                               Toms Grīnbergs, LU Preses centrs