Jauno fiziķu skolas nodarbība 9.februārī

28.01.2013.

Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļas studenti un mācībspēki turpina iesākto tradīciju un aicina arī šajā mācību gadā vidusskolēnus uz Jauno fiziķu skolu, kas notiek katra mēneša otrajā sestdienā no plkst. 10.00 līdz 15.00. Piektā šīs sezonas nodarbība notiks 9. februārī, nodarbības temats "Silta fizika aukstā laikā".  Nodarbība norisināsies  Fizikas un matemātikas fakultātes telpās, Rīgā, Zeļļu ielā 8.

Ziema ir laiks, kad cilvēki visvairāk saskaras ar jēdzienu "siltums", jo āra temperatūras parasti ir zemas, līdz ar to cilvēkam rodas nepieciešamība sasildīt gan sevi, gan savu mitekli. Lai to izdarītu, ir jāsaskarās ar siltuma nepielūdzamo dabu, jo tas nerodas no nekā, tas plūst no vienas vietas uz otru, vēl trākāk - tas aizplūst no vietām, kur mēs vēlamies to saglabāt. Lai vairāk uzzinātu par siltumam piemītošo dabu, šī gada pirmā JFS nodarbība būs par siltumu un ar to saistītajām parādībām.

1. nodarbības daļā tiks apskatīti siltuma pārneses veidi: siltumvadīšana, konvekcija un siltumstarojums. Tiks arī apskatīts māju siltināšanas jautājums, proti, kādā veidā no apsildāmām telpām pazūd siltums un kāda veidā šo siltuma noplūdi var samazināt, lai ietaupītu līdzekļus. Notiks arī mēģinājums vizualizēt siltumu, jo izrādās, ka siltumu var ne tikai sajust, bet dažkārt arī redzēt. 2. daļā skolēniem piedāvās pašiem izpētīt siltuma plūsmu dažādos materiālos, bet noslēdzošajā daļā tiks apskatīt cilvēks kā siltuma avots un kopīgi tiks veikti aprēķini, cik tad daudz cilvēks siltuma izstaro?

Nodarbības sākas pulksten 10:00, bet būtu ieteicams ierasties mazliet ātrāk, lai varētu paspēt piereģistrēties un ieņemt labākās vietas. Nodarbība ilgst līdz aptuveni plkst. 15:00. Starp nodarbības daļām ir paredzētas nelielas pauzītes, lai varētu iedzert tēju un apēst kādu no mūsu sagādātajām maizītēm. Arī šoreiz nodarbību ar maizes krājumiem atbalstīs Fazer!

Lai pieteiktos nodarbībai, ir jāaizpilda elektroniskā anketa. Ja ir kādas neskaidrības, droši sūti jautājumu uz jfs@lu.lv. Jaunāko informāciju iespējas arī atrast, sekojot Tvittera kontam: @JFSkola.

Neaizmirsti paņemt līdz:
1) Rakstāmrīku;