LU pasākumā „Nāc un dari kopā ar mums!” uzņēmēji pasniedz „Ekselences balvu” skolotājiem

LU pasākumā „Nāc un dari kopā ar mums!” uzņēmēji pasniedz „Ekselences balvu”  skolotājiem
03.01.2013.

Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs 4. janvārī LU Lielajā aulā organizē pasākumu radošiem dabaszinātņu un matemātikas skolotājiem un skolēniem „Nāc un dari kopā ar mums!”. Pasākumā vienkopus pulcēsies bioloģijas, ģeogrāfijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas skolotāji un skolēni no visas Latvijas. Izcilākie pedagogi tiks apbalvoti ar „Ekselences balvu”.

Skolotāji apmainīsies praktiskām inovatīvām idejām, kā dabaszinātnes un matemātiku mācīt skolēnam labi izprotamā un saistošā veidā. Vairāk nekā 100 skolēni paši vadīs un piedalīsies radošās darbnīcās. Tiks izspēlēti fizikas triki, rādīti eksperimenti, atminēts „kartupeļa noslēpums”, atbildēts uz jautājumu „Kā noķert radioviļņus” un daudzas citas aktivitātes, kā aizraujošā veidā mācīties eksaktos priekšmetus. Dalībnieki spēkus izmēģinās arī eksakto uzdevumu konkursā, kurā skolotāji ar skolēniem uzdevumus risinās kopā vienā komandā.

Pasākuma ietvaros jau otro gadu „Ekselences balvu” saņems izcili fizikas, ķīmijas, bioloģijas un matemātikas skolotāji. Balvas laureāti ir apliecinājuši savu profesionalitāti ne tikai ikdienā, bet arī klātienē tiekoties konkursā, pierādot, ka viņu veidotās stundas pilnā mērā atbilst 21.gadsimta prasībām, viņi profesionāli dalās savā inovatīvajā pieredzē ar kolēģiem un pastāvīgi sevi pilnveido.

Lai veicinātu izcilību Latvijas skolās, „Ekselences balva” izveidota, sadarbojoties Latvijas Universitātei, Valsts izglītības satura centram, uzņēmējiem un uzņēmumu asociācijām. Projektu atbalsta un naudas balvu skolotājiem nodrošina Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, SIA "ELME MESSER L" sadarbībā ar Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociāciju, apvienotais AS "Rīgas piena kombināts" un AS "Valmieras piens" uzņēmums "Food Union" un SIA „Metrum”. „Metrum” padomes priekšsēdētājs Edgars Šīns, atklājot motivāciju jau otro gadu iesaistīties projektā, norāda: „Jomas, kurās darbojas „Metrum” – mērniecība, teritoriju plānošana, fotogrammetrija – ir cieši saistītas ar matemātiku un citām dabaszinātnēm, tādēļ mums ir svarīgi atbalstīt šo mācību priekšmetu izcilākos skolotājus. Esam pagodināti par iespēju izteikt atzinību pedagogiem, kuri ar radošu un inovatīvu pieeju aizrauj un iedvesmo skolēnus, palīdzot atjaunot un nostiprināt eksakto zinātņu vietu jaunās paaudzes vērtību sistēmā.”

Pasākuma dienas kārtībā:

10.30-10.45 Pasākuma atklāšana

10.50-12.10 Konkurss skolu komandām

12.20-14.20 Skolēnu un uzņēmēju darbstacijas „Interesanti par dabaszinātnēm un matemātiku” un skolotāju radošo metodisko ideju apmaiņa

14.30-15.10 „Ekselences balvas” pasniegšanas ceremonija un skolu komandu, individuālu skolotāju apbalvošana

Apbalvošanas ceremonija būs vērojama arī tiešraidē  www.lu.lv/tiesraide/.

Foto: 2011.gada "Ekselences balvas" laureāti un atbalstītāji
Fotogrāfs: U.Austriņš