Pasniegtas ikgadējās Latvijas Universitātes Gada balvas

Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā piektdien, 31.janvārī, notika LU darbinieku sapulce, kurā jau tradicionāli tika apbalvoti izcilākie zinātnieki, skolotāji, skolu direktori un LU darbinieki. Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra vadītāja Dace Namsone saņēma LU rektora pateicību par stratēģisku skatījumu un attīstības projektu realizēšanu sadarbībā ar LU Fondu un mecenātiem 2009.-2013.gadā.

DZM IC kļuvis par projekta Scientix nacionālo kontaktpunktu Eiropā

Sākot ar 2013. gada oktobri Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītība centrs ir kļuvis par Eiropas Savienības 7. ietvarprogrammas „Zinātne sabiedrībā” (Science in Society, SiS) finansēta projekta Scientix 2 Nacionālo kontaktpunktu Eiropā. Scientix 2 ir kopiena dabaszinātņu izglītībai Eiropā (The community for science education in Europe), kuras mērķis ir Eiropas Savienības ietvaros dalīties un izplatīt labās prakses piemērus dabaszinātņu izglītībā. Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītība centrs projektā iesaistījies, lai ar šiem labajiem piemēriem iepazīstinātus skolotājus Latvijā un rosinātu papildināt savu darbu klasē ar sev saistošākajiem projekta piedāvātajiem mācību resursiem.

Lasīt vairāk >

Ekselences balvas ieguvušie skolotāji atklāj savu radošuma recepti

Pagājušā gada nogalē Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs, VISC, LU Fonds sadarbībā ar Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociāciju, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociāciju, Tenax grupas būvķīmijas ražošanas uzņēmumu SIA „TENACHEM”, mērniecības un teritorijas plānošanas uzņēmumu SIA "METRUM" un izglītības uzņēmumu SIA „LIELVĀRDS” jau trešo gadu noskaidroja radošākos fizikas, ķīmijas, bioloģijas un matemātikas skolotājus Latvijā, kam tika pasniegta Ekselences balva. Laikraksts "Diena" uzrunājis balvu ieguvējus - bioloģijas skolotāju Daigu Martinsoni (Andreja Upīša Skrīveru vidusskola), fizikas skolotāju Jāni Čilipānu (Tukuma 2. pamatskola), ķīmijas skolotāju Marinu Ravinsku (Daugavpils Centra vidusskola) un matemātikas skolotāju Allu Kitajevu (Ventspils 2. vidusskola), lai noskaidrotu, kas, viņuprāt, īsti slēpjas aiz vārdu savienojuma «radošs pedagogs». Viņu atbildes liecina, ka būt radošam - tas ir nopietns darbs, taču tāds darbs, kas aizrauj arī pašus.

Lasīt vairāk >

Latvijas Dabas muzejs aicina piedalīties fotokonkursā „Mans putns 2014”

Latvijas Dabas muzejs aicina gaidīt pavasari, piedaloties tradicionālajā fotokonkursā „Mans putns 2014”. Konkursa pirmo vietu ieguvējiem TALLINK sarūpējis četras dāvanu kartes jūras ceļojumam Rīga-Stokholma-Rīga četrām personām ar aizraujošu atpūtas un izklaides programmu uz kuģa. Fotokonkursa mērķis ir vairot izpratni par putnu daudzveidību, aktualizēt to aizsardzības jautājumus un vērst sabiedrības uzmanību uz dažādo sugu unikālo skaistumu. Fotogrāfijas tiks apkopotas izstādē, kas Dabas muzeja apmeklētājus priecēs no 28. marta līdz 31. augustam.

JFS nodarbība Uz viena viļņa

Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļas studenti un mācībspēki turpina iesākto tradīciju un aicina arī šajā mācību gadā vidusskolēnus uz Jauno fiziķu skolu. Šī gada pirmā Jauno fiziķu skolas nodarbība notiks jau šo sestdien, 11. janvārī no plkst. 10.00 līdz 15.00. Nodarbības temats: "Uz viena viļņa".