Turpinās inovatīvāko skolotāju pieteikšana „Ekselences balvai”

22.01.2015.

Vēl līdz 9. februārim aicina pieteikt progresīvus bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotājus „Ekselences balvai”. Balva ik gadu ir iespēja sevi pierādīt inovatīviem skolotājiem, kas attīsta skolēnos uzņēmību un radošumu, rosina skolēnus darboties kā pētniekiem, aicina izmantot informācijas tehnoloģiju priekšrocības, vada stundas arī ārpus klases un dalās savā pieredzē ar kolēģiem.

„Ekselences balva” ir specifiska ar to, ka izšķirošs šoreiz ir nevis skolā nostrādāto gadu skaits un laika gaitā iegūtie formālie profesionalitātes apliecinājumi, bet gan skolotāja reālais darbs klasē. Balvas fināla pasākumā, kas notiks 25. februārī, pretendenti apmainīsies ar inovatīvām idejām mācību darbā, analizēs mācību situācijas, risinās metodiskus uzdevumus, modelēs un vadīs nodarbības skolēniem. Dienas noslēgumā notiks svinīga apbalvošanas ceremonija, kurā Valsts prezidents un citas augstas amatpersonas kopā ar mecenātiem sveiks visus finālistus.

Laureāti  - pa vienam katrā mācību priekšmetā - saņems tūkstoš četrsimt eiro lielu balvu, ko nodrošina Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija, mērniecības un teritorijas plānošanas uzņēmums SIA "Metrum" un AS „Latvijas valsts meži”. „Ekselences balvu” organizē Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Latvijas Universitātes Fondu.

Skolotājus balvai var izvirzīt skolu vadība, vecāku un skolēnu organizācijas, skolotāju asociācijas, pašvaldības, augstskolas un uzņēmumi. Lai izvirzītu skolotāju, jāaizpilda veidlapa, kurai jāpievieno skolotāja CV. Pieteikumu iesniegšanas termiņš - 2015. gada 9. februāris (pasta zīmogs vai elektroniskā paraksta datums), sūtot uz LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centru, Zeļļu ielā 8, Rīgā, LV 1002. Papildus pieteikumu kopijas jānosūta elektroniski uz e-pastu dzmic@lu.lv .

Foto: "Ekselences balvas 2013" laureāts, fizikas skolotājs Jānis Čilipāns, piedaloties balvas finālā. Foto autors: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs

Nolikums (pdf)

Pieteikuma veidlapa (doc)