Pirmie trīs LU projekti saņem SIA Mikrotīkls finansējumu

Finansējuma saņemšanai ir apstiprināti LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra (LU DZM IC) projekti, kuru mērķis ir veicināt skolēnu interesi par eksaktajām zinātnēm, t.sk. LU Mazo dabaszinātnieku skolas izveide. Finansējums Universitātes dabaszinātņu un medicīnas nozares projektiem ir pieejams, pateicoties 500 000 eiro ziedojumam, ko pagājušā gada nogalē Latvijas Universitātes Fondā veica Latvijas datortīklu aprīkojuma ražotājs SIA „Mikrotīkls”.

Lasīt vairāk >

Klajā nācis European Schoolnet ziņojums par centieniem veicināt skolēnu interesi dabaszinātnēs un matemātikā

Klajā nācis "European Schoolnet" un projekta „Scientix” ziņojums "Centieni veicināt skolēnu interesi turpināt studijas un karjeru dabaszinātņu, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas jomā" (Efforts to Increase Students’ Interest in Pursuing Science, Technology, Engineering and Mathematics Studies and Careers). Ziņojums izstrādāts kā salīdzinoša analīze, kurā ietverta informācija par 30 valstu, tai skaitā Latvijas, praksi skolēnu intereses veicināšanas darbā. Materiālu par situāciju Latvijā sagatavojis Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs (LU DZMIC) sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru.

Ekselences balvai pieteikts 101 dabaszinātņu un matemātikas skolotājs

„Ekselences balvai”, kas jau piekto gadu ir skolotāju profesionālās meistarības apliecinājums, skolēni, vecāki, skolu vadība un kolēģi pieteikuši 101 bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotāju.

Lasīt vairāk >

Ekselences balvai aicina izvirzīt progresīvus dabaszinātņu un matemātikas skolotājus

Skolēni, vecāki, skolu vadība un ikviens cits, kurš lepojas ar saviem skolotājiem, aicināts „Ekselences balvai” izvirzīt progresīvus bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotājus. Skolotājus balvai var pieteikt līdz 18. janvārim, aizpildot īsu elektronisko pieteikumu ej.uz/EkselencesBalva2015. Labākie balvas pretendenti saņems uzņēmēju sarūpētu naudas balvu 1400 eiro apmērā.