„Domā citādāk! Eksaktāk!” Jelgavā

Jelgavas novada skolu skolēniem pasākumu „Domā citādāk! Eksaktāk!” savā skolā 4.februārī organizēja Jelgavas 1.ģimnāzijas skolotāji un vidusskolēni. Pasākumā piedalījās Svētes, Zaļenieku, Šķibes pamatskolas un Jelgavas 1. ģimnāzijas 9. klašu skolēni.

Pasākuma ievadā skolēniem bija iespēja noklausīties Ingrīdas Muraškovskas lekciju „Inovatīvā domāšana ”, kuras laikā, izpildot pavisam vienkāršus vingrinājumus, skolēni saprata, ko nozīmē domāt radoši.

Lai labāk izprastu, kur eksaktās zinātnes noder mūsdienu tehnoloģiski attīstītajā laikmetā, skolēni devās uz Latvijas Lauksaimniecības universitātes Kokapstrādes katedru un Jelgavas mašīnbūves rūpnīcu. LLU Kokapstrādes katedrā skolēni iepazina jaunākās tehnoloģijas koka šķiedru izpētei. Jelgavas mašīnbūves rūpnīcā skolēni tika iepazīstināti ar CNC (computer numerical control) datora galdiem, kas spēj automātiski nolasīt rasējumus un izveidot detaļu. Katram skolēnam bija lieliska iespēja iemēģināt roku metināšanas prasmē un datorgaldu kodēšanā.

Pasākuma laikā 9.klašu skolēni iepazinās ar Jelgavas 1.ģimnāzijas inženierzinātņu klasi, kas pastāv tikai divus gadus. Lielāko skolēnu sajūsmu un gandarījumu izraisīja ķīmijas un fizikas eksperimenti. Tie bija gan aizraujoši, gan izzinoši, un rosināja skolēnos interesi par eksakto nozaru daudzveidību un iespējām mūsdienās.

Viktorīna „Eksakts – tas nav sarežģīti!” ļāva skolēniem ieraudzīt, ka ķīmija, fizika, bioloģija un matemātika ir „uz katra soļa” mūsu ikdienā.

Kopumā pasākums parādīja, cik nozīmīgi mūsdienās ir eksaktie priekšmeti, un, ka to pilnvērtīga apguve ir priekšnoteikums, lai nākotnē atrastu interesantu darbu Latvijā.