„Domā citādāk! Eksaktāk” Jūrmalā

2011. gada 14. janvārī Pumpuru vidusskolā notika projekta „Dabaszinātnes un matemātika” rosināts pasākums Jūrmalas 9.klašu skolēniem „Domā citādāk! Eksaktāk!”.  Pasākuma mērķis bija pierādīt skolēniem, ka fizika, ķīmija, bioloģija un matemātika ir interesanti mācību priekšmeti ar lielu perspektīvu nākotnē.

Pasākuma laikā 60 skolēniem un viņu dabaszinātņu skolotājiem  bija iespēja apmeklēt Jūrmalas atkritumu šķirošanas uzņēmumu un iepazīties ar tā darbību, tādejādi iegūstot lielāku priekšstatu par dabaszinātņu un matemātikas priekšmetu nozīmi dažādās profesijās.

Pēc mācību ekskursijas skolēni atgriezās skolā un darbojās radošajās darbnīcās. Skolēniem bija iespēja darboties 4 darbnīcās - fizikas, bioloģijas, matemātikas un ķīmijas. Darbnīcu uzdevumi tika veidoti tā, lai iegūtās zināšanas skolēni varētu pielietot ikdienā.

Fizikas darbnīcā skolēni radīja pudelē miglu, veidoja zemūdenes, darbojās ar sensoriem, novēroja magnētismu. Tika demonstrēti divi eksperimenti - skaņas viļņu novērojums, izmantojot Rubensa cauruli un strāvas plūšana caur liesmas radītiem joniem „Jēkaba kāpnes”. Šos eksperimentus veidoja 11.klases skolnieks. Bioloģijas darbnīcā skolēniem bija iespēja pašiem sakult sviestu un novērot mikroorganismus puķu ūdenī. Daudzi atzina, ka tā viņiem bijusi jauna pieredze. Arī ķīmijas un matemātikas darbnīcu vadītāji bija parūpējušies par interesantiem un āķīgiem uzdevumiem, piemēram, kas notiek, ja sajauc sodu ar citronskābi un pievieno ūdeni? Vai pievilcīgi darījumi tiešām nes tik labu peļņu?

Lielu paldies Pumpuru vidusskola izsaka pasākuma sponsoriem - AS „Dzintars”, „Latvijas Dabas fonds”, „Pasaules Dabas fonds”, „Ķemeru Nacionālais parks” un „Papardes Zieds”, kuri palīdzēja sarūpēt balvas dalībniekiem.

Organizatori  un dalībnieki bija ļoti apmierināti ar pasākumu „Domā citādāk! Eksaktāk!” Pumpuru vidusskolā, jo tā bija lieliska iespēja iemācīties kaut ko jaunu. Dzīvosim katru dienu tā, lai mēs iegūtu jaunas atziņas, domas un uzskatus!