Noteikti konkursa «Nāc un studē RTU!» finālisti

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) ekspertu žūrija nosaukusi to skolēnu vārdus, kuru darbi izvirzīti RTU rīkotā vidusskolēnu zinātniskās pētniecības darbu konkursa «Nāc un studē RTU!» finālam. Šāds konkurss norisinās jau piekto gadu. Šogad konkursa fināls «RTU Jauno pētnieku diena» norisināsies 12.martā Rīgā. Tajā 10 labāko zinātnisko darbu autori prezentēs savu pētījumu rezultātus.

Zinātniskās pētniecības darbu konkursa finālā par uzvaru cīnīsies skolēnu komandas no Irlavas vidusskolas, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas, Rīgas 6. vidusskolas, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas, Lizuma vidusskolas, Talsu Valsts ģimnāzijas, Tukuma Raiņa ģimnāzijas, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, Valsts Priekuļu lauksaimniecības tehnikuma. Piecas no skolām – finālistēm ir projekta „Dabaszinātnes un matemātika” bijušās vai esošās pilotskolas. Esam lepni par savu sadarbības skolu skolēnu panākumiem!

Konkursa finālam izvirzītajos darbos skolēni aplūkojuši plašu tēmu loku – sākot no energotaupīgajām spuldzītēm un energoefektīvajām ēkām un beidzot ar papīra modeļu izmantošanu fizikas demonstrējumos, flautas skaņas atšķirībām atkarībā no tās materiāla un uzbūves, RFID tehnoloģiju iespējām, atvērtā koda programmatūru un piena produktu tirgus analīzi A/S «Tukuma piens».

Kopumā RTU konkursam šogad tika iesūtīti 45 zinātniskās pētniecības darbi no visiem Latvijas novadiem.

Kā atzīst konkursa žūrijas vadītājs, RTU vadošais pētnieks Kaspars Kalniņš: «Visi zinātniskās pētniecības darbu konkursa finālam izvirzītie darbi ir vienlīdz kvalitatīvi un ir izstrādāti augstā līmenī, tāpēc cīņa par uzvaru solās būt sīva. Iepriecināja tas, ka šogad RTU rīkotajā konkursā ir piedalījušies skolēni no visiem Latvijas reģioniem. Zinātniskos izaicinājumus viņi ir centušies īstenot, veicot ļoti interesantus eksperimentus un risinot savā reģionā aktuālas problēmas.»

«Šogad vidusskolēni īpašu uzmanību pievērsuši energoefektivitātes un alternatīvās enerģijas pētījumiem. Uzteicama ir skolēnu vēlme tēmas pētīt nevis vispārīgas kategorijās, bet apskatīt problēmas savas pilsētas vai novada kontekstā. Īpašs prieks par radošo pieeju, azartisku aizraušanos un skolēnu patstāvīgi veiktajiem eksperimentiem,» komentējot zinātniskās pētniecības darbu konkursa norisi, stāsta projekta vadītāja Evita Serjogina.

Vienlaikus ar konkursa finālu 12. martā RTU centrālajā ēkā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, norisināsies RTU Studentu parlamenta organizētās 1. Latvijas atklātās spageti tiltu konstruēšanas sacensības, kurās tiks aicināti piedalīties visi tie zinātniskās pētniecības darbu konkursa dalībnieki, kas nav iekļuvuši finālā, kā arī skolēnu līdzjutēji.

Vidusskolēnu zinātniskās pētniecības darbu konkursu «Nāc un studē RTU!» organizē RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments sadarbībā ar fakultāšu mācībspēkiem. Konkursa ģenerālsponsors – SIA «Skonto Būve».

Finālistu sarakstu var apskatīt šeit.