Skolotāji mācās PROFILES projekta ietvaros

Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sākot ar 2013.gada 28.novembri starptautiskā izglītības projekta PROFILES ietvaros organizē nodarbības ķīmijas, fizikas un bioloģijas mācību priekšmetu skolotājiem, kuri ir ieinteresēti skolēnu pētnieciskās darbības prasmju pilnveidošanā. Ceturtdien, 27.februārī, skolotāji tikās uz semināru centra telpās, lai kopīgi mācītos, paši veidotu mācību un metodiskos materiālus, kā arī dalītos pieredzē, kā veicies ar materiālu aprobāciju katram savā klasē.

Jauno fiziķu skolas nodarbība: Gaisma. Krāsa. Uztvere

Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļas studenti un mācībspēki turpina iesākto tradīciju un aicina arī šajā mācību gadā vidusskolēnus uz Jauno fiziķu skolu. Šī gada trešā Jauno fiziķu skolas nodarbība notiks sestdien, 8. martā no plkst. 10.00 līdz 15.00. Nodarbības temats: "Gaisma. Krāsa. Uztvere". Šoreiz runāsim par to, kā cilvēks (un ne tikai viņš vien) uztver gaismu un krāsas. Vai tu jau zini, kas ir krāsa, kā un kur tā veidojas (apkārtējā pasaule, vai mūsu galvā)? Vai mēs varam to nomērīt?

Iznācis Alma Mater pavasara numurs

Latvijas Universitātes žurnāla "Alma Mater" jaunākajā numurā lasi par studentu piedzīvojumiem gan mācību praksēs, gan Studentu padomē, gan Soču olimpiādē un daudz kur citur. Tāpat žurnālā vari iepazīties ar mobilo Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra mācību klasi.

Lasīt vairāk >

Latvijas Universitāte aicina vidusskolēnus iekāpt „Studenta kurpēs”

Latvijas Universitāte tradicionāli pavasara sākumā rīko pasākumu vidusskolēniem „Studenta kurpēs”, aicinot topošos studentus dienas garumā iepazīt studenta ikdienu viņu interesējošajā studiju programmā. Šogad pieteikšanās pasākumam notiek no 22. februāra līdz 10. martam, bet pats pasākums notiks no 31. marta līdz 4. aprīlim.

Lasīt vairāk >

DZM IC atklāta mobila, universāla dabaszinātņu mācību klase

Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra telpās, Fizikas un matemātikas fakultātē, Zeļļu ielā 8, 18. februārī tika atklāta mobila, universāla un mūsdienīgi aprīkota mācību klase. Klases aprīkojums ir viegli pārvietojams un tiks izmantots nodarbībās skolēniem, skolotājiem un studentiem ne tikai LU, bet visā Latvijā.

Aicinām iesaistīties spēlē Draugs podā vai Kartupeļa dienasgrāmata

Aicinām 1.-4.klašu skolēnus, viņu skolotājus un ģimenes locekļus piedalīties spēlē „Draugs podā vai Kartupeļa dienasgrāmata”. No 3.februāra līdz 3.martam www.kartupelis.lv norisinās kartupeļu rezervēšana spēlei „Draugs podā vai Kartupeļa dienasgrāmata”, kuras ietvaros ikvienam ir iespēja izbaudīt kartupeļa audzēšanas prieku un dalīties tajā ar ģimeni un draugiem. Spēle ir domāta 1.- 4.klašu skolēniem, draugu grupām un ģimenēm - tā ļaus iepazīt klātienē gan kartupeļa audzēšanas prieku, gan apgūt virtuālo instrumentu izmantošanu un pieklājīgu uzvedību interneta vidē, veidojot kopīgu drauga Kartupeļa virtuālo dienasgrāmatu. Piesakoties spēlei, komandai/ģimenei tiks rezervēts viens kartupelis podā. Kopīgi sadarbojoties, vasaras laikā, no 8.maija līdz 7.septembrim, būs jāizaudzē jaunā raža, vienlaikus spēlē apgūstot prasmes veiksmīgai darbībai interneta vidē un sociālajos portālos.