Aicinām iesaistīties spēlē Draugs podā vai Kartupeļa dienasgrāmata

07.02.2014.

Reabilitēsim kartupeli – katram savu draugu podā uz palodzes vai balkonā!

Aicinām 1.-4.klašu skolēnus, viņu skolotājus un ģimenes locekļus piedalīties spēlē „Draugs podā vai Kartupeļa dienasgrāmata”.

No 3.februāra līdz 3.martam www.kartupelis.lv norisinās kartupeļu rezervēšana spēlei „Draugs podā vai Kartupeļa dienasgrāmata”, kuras ietvaros ikvienam ir iespēja izbaudīt kartupeļa audzēšanas prieku un dalīties tajā ar ģimeni un draugiem.

Spēle ir domāta 1.- 4.klašu skolēniem, draugu grupām  un ģimenēm  -  tā ļaus iepazīt klātienē gan kartupeļa audzēšanas prieku, gan apgūt virtuālo instrumentu izmantošanu un pieklājīgu uzvedību interneta vidē, veidojot kopīgu drauga Kartupeļa virtuālo dienasgrāmatu. Piesakoties spēlei,  komandai/ģimenei tiks rezervēts viens kartupelis podā. Kopīgi sadarbojoties, vasaras laikā, no 8.maija līdz 7.septembrim, būs jāizaudzē jaunā raža, vienlaikus spēlē apgūstot prasmes veiksmīgai darbībai interneta vidē un sociālajos portālos.

Piedaloties spēlē, iespējams:
-    iepazīt kartupeļa dzīves ciklu tuvplānā, izaudzējot to pašam kopā ar komandas biedriem, ģimeni – gala rezultātā, iespējams, iegūstot augstas tīrības šķirnes sēklas kartupeļus savam dārzam;
-    ar dažādu konkursu palīdzību piepildīt vēlmi izzināt un pētīt – gan dabā, gan interneta resursos;
-    katram komandas biedram izjust atbildību par kartupeļa labsajūtu dzīvē un profila papildināšanu virtuāli konkrētu laika nogriezni, atbilstoši komandas sastādītajam grafikam;
-     iemācīties veidot radošu saturu profilam, kura galvenais varonis ir Kartupelis (salikums no visu audzētāju bildēm un tekstiem).

Spēles uzvarētājiem balvās daudz interesantu piedzīvojumu: operas visai ģimenei „Kartupeļa ceļojums” Latvijas Nacionālajā teātrī apmeklējums; ekskursija uz kādu no kartupeļu pārstrādes rūpnīcām vai bioloģisko saimniecību (ieskaitot transportu); ballīte zinātkāres centrā „Zili brīnumi”, čipsu kalns.

Balvu sadalījumu uzvarētājkomandām un uzvarētājģimenēm noteiks žūrija, taču visi pirmo triju vietu ieguvēji garantēti saņems operas visai ģimenei „Kartupeļa ceļojums” Latvijas Nacionālajā teātrī apmeklējumu.

Uzsākot spēli, ikviens komandas dalībnieks saņem īpašu aproci, kas apliecina iestāšanos Kartupeļu brālībā. Beidzot spēli, ikviens komandas dalībnieks saņems pildspalvu ar „Rīga 2014” logo.

Spēle „Draugs podā vai Kartupeļu dienasgrāmata” ir daļa no projekta „Kartupeļu opera” un ietilpst „Rīga 2014” programmā „Izdzīvošanas komplekts”. Projekts apvienos sevī iespēju izaudzēt podā savu kartupeli, uzzināt daudz jauna par mūsu otro maizi www.kartupelis.lv, iemācīties labas uzvedības principus virtuālajā vidē, piedaloties interaktīvā spēlē, kā arī redzēt krāšņu uzvedumu par piedzīvojumiem pilno Kartupelēna un viņa ģimenes ceļojumu no Brazīlijas Andu kalniem līdz pat Kurzemes hercogistei. Pirmizrāde operai visai ģimenei „Kartupeļa ceļojums” Latvijas Nacionālajā teātrī - 2014.gada 24.oktobrī.

Pieteikties spēlei un rezervēt kartupeli iespējams līdz 3.martam, spēles nolikums atrodams www.kartupelis.lv un šīs vēstules pielikumā.

Vairāk par projektu:
www.kartupelis.lv