Jauno fiziķu skolas nodarbība: Gaisma. Krāsa. Uztvere

26.02.2014.

Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļas studenti un mācībspēki turpina iesākto tradīciju un aicina arī šajā mācību gadā vidusskolēnus uz Jauno fiziķu skolu. Šī gada trešā Jauno fiziķu skolas nodarbība notiks sestdien, 8. martā no plkst. 10.00 līdz 15.00. Nodarbības temats: "Gaisma. Krāsa. Uztvere".

Nodarbībās ar lekciju un praktisko darbu palīdzību, dalībniekiem būs iespēja iegūt jaunu informāciju par dažādām interesantām fizikas tēmām, iespēja pašiem praktiski darboties un novērot dažādas fizikālas parādības un ar fizikas studentu palīdzību analizēt tās, iegūt padziļinātu izpratni par fizikālo procesu norisi. Šoreiz nodarbības vadīs kolēģi optometristi.

Šoreiz runāsim par to, kā cilvēks (un ne tikai viņš vien) uztver gaismu un krāsas. Vai tu jau zini, kas ir krāsa, kā un kur tā veidojas (apkārtējā pasaule, vai mūsu galvā)? Vai mēs varam to nomērīt?

Ievadā mēs aplūkosim krāsas no fizikas un cilvēka sajūtu aspektiem, kā arī parunāsim par to, kā ar fizikas metodēm aprakstīt sajūtas. Padziļinātajā nodarbībā parunāsim par krāsu attāluma novērtēšanas īpatnībām, krāsu telpām un modeļiem. Tevi gaida vairākas interesantas nodarbības, kuras atklās tev ko jaunu par dabu un tavu redzi.

Lai gan nodarbības ir domātas vidusskolēniem, laipni aicināti arī pamatskolas skolēni un fizikas skolotāji , kuriem ir interese uzzināt vairāk par dažādām ar fiziku saistītām tēmām. JFS jaunumiem var sekot līdzi skolas.lu.lv/jfs

Plakātā ir redzama sīkāka informācija par norises laiku, vietu un pieteikšanās iespējām. Pieteikties var, aizpildot elektroniski anketu.

Plakāts (jpg)