„Ekselences balvas” finālā skolotāji rādīs labas mācību stundas paraugu

19.02.2015.

25. februārī plkst. 10.00 – 15.00 notiks „Ekselences balvas” fināls, kurā klātienē tiksies 20 Latvijas inovatīvākie bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotāji. Finālā skolotāji vadīs atklātas mācību nodarbības Āgenskalna Valsts ģimnāzijā (Lavīzes ielā 2a).

„Ekselences balva” ir specifiska ar to, ka izšķirošs ir nevis skolā nostrādāto gadu skaits un laika gaitā iegūtie formālie profesionalitātes apliecinājumi, bet gan skolotāja reālais darbs klasē. „Izglītības kvalitātes atslēga ir mācību stundā notiekošais. „Ekselences balva” palīdz izcelt skolotājus, kuru stundas ir augstākajā profesionālajā līmenī, un ieraudzīt, kur atrodas dabaszinātņu mācību stundas kvalitātes latiņa Latvijā,” komentē Dace Namsone, Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra vadītāja, viena no balvas idejas autorēm.

Iestājoties par pārmaiņām eksaktajā izglītībā, „Ekselences balvu” finansē un 1400 eiro lielu naudas balvu četriem skolotājiem jau ceturto gadu nodrošina Latvijas uzņēmēji. Ikgadēji balvas mecenāti ir Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija, mērniecības un teritorijas plānošanas uzņēmums SIA "Metrum" un izglītības uzņēmums „Lielvārds”. Šogad mecenātu pulkam pievienojusies arī AS „Latvijas valsts meži”.

Dienas noslēgumā plkst. 17.00 LU Mazajā aulā (Raiņa bulvārī 19 ) notiks svinīga apbalvošanas ceremonija, kurā Valsts prezidents Andris Bērziņš, izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, LU rektors Mārcis Auziņš un mecenāti sveiks visus finālistus. Ceremonija būs skatāma tiešraidē LU portālā .

Balvai skolotājus izvirzīja skolu vadība, vecāku un skolēnu organizācijas, skolotāju asociācijas un pašvaldības. „Ekselences balvu” organizē LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un LU Fondu.

Foto: Marina Ravinska, "Ekselences balva 2013" laureāte matemātikā; Toms Grīnbergs, LU Preses centrs