Liela jauniešu atsaucība DZM IC organizētajām mācībām darbam ar skolēniem

05.02.2015.

Sestdien, 31. janvārī, Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs (DZM IC) organizēja pirmo profesionālo treniņu jauniešiem, kuri vēlas iemācīties veidot un vadīt nodarbības, darbnīcas un pasākumus skolēniem dabaszinātnēs. Treniņā tikās 47 dalībnieki - studenti un citi interesenti, kuri studējuši kādā no ķīmijas, fizikas, bioloģijas, matemātikas, ģeogrāfijas jomām.

Centra komanda ir gandarīta par plašo dalībnieku skaitu. Apmācībām bija pieteikušies 59 studenti, skolotāji, skolēnu interešu nodarbību vadītāji, potenciālie programmas „Iespējamā misija” dalībnieki un citi interesenti. „Prieks, ka ir tik daudz jaunu cilvēku, kas ne vien paši ieinteresēti dabaszinātnēs, bet vēlas tām iedvesmot arī skolēnus. Turklāt gatavi veltīt savu brīvo laiku profesionālām mācībām,” teic Ilze France, apmācības projekta vadītāja. I. France arī stāsta, ka labākajiem studentiem tiks piedāvāta apmaksāta prakse un turpmāka sadarbība ar centru, organizējot un vadot dažāda veida nodarbības skolēniem.

Profesionālo treniņu veido 5 mācību nodarbību cikls. To gaitā interesenti DZM IC ekspertu vadībā apgūs, kā strādāt ar auditoriju un lietot dažādus komunikāciju modeļus, kā veidot un vadīt mūsdienīgas mācību aktivitātes, lai ieinteresētu skolēnus par eksaktajām nozarēm. Pirmā nodarbība bija veltīta mācību uzdevumu veidošanai, to veidiem, kritērijiem labiem uzdevumiem un sasniedzamajiem rezultātiem.

Pateicoties naftas produktu transportēšanas uzņēmuma SIA “LatRosTrans” finansiālam atbalstam, nodarbības studentiem ir bezmaksas. Tās tiek rīkotas projekta „Pasākumu komplekss skolēnu intereses veicināšanai, sagatavošanai un dalībai EUSO” ietvaros. Projektu administrē Latvijas Universitātes Fonds.

Foto paraksts: DZM IC skolēnu konkursa "Domā! Zini! Mācies!" fināla pasākums. DZM IC arhīvs.