Dabaszinātņu skolotāji pierādīs sevi Ekselences balvas finālā

Dabaszinātņu skolotāji pierādīs sevi Ekselences balvas finālā
11.02.2016.

17. februārī notiks „Ekselences balvas" fināls, kurā klātienē tiksies 20 progresīvi bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotāji. Finālā skolotāji vadīs atklātas mācību nodarbības Mārupes vidusskolā (Kantora iela 97, Mārupes novads).

Skolēni, vecāki, skolu vadība un kolēģi „Ekselences balvai" kopā bija pieteikuši 101 bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotāju. No tiem tika atlasīti 20, kuri vada mūsdienīgas un aizraujošas stundas, spēj ieinteresēt skolēnus mācīties eksaktos mācību priekšmetus un palīdz katram skolēnam sasniegt savus labākos rezultātus.

Atšķirībā no citiem meistarības apliecinājumiem, „Ekselences balva" tiek piešķirta par skolotāja darbu klasē, nevis skolēnu rezultātiem eksāmenos un olimpiādēs, nostrādāto gadu skaitu vai formāliem dokumentiem, kas apliecinātu skolotāju kvalifikāciju. Tāpēc balvas saņems tie skolotāji, kuri vislabāk spēs sevi pierādīt, vadot nodarbības Mārupes vidusskolas skolēniem. Viņu sniegumu vērtēs paši skolēni, Latvijas Universitātes (LU) un Valsts izglītības satura centra pārstāvji, kā arī balvas mecenātu – Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas, SIA „PharmIdea", SIA "Metrum" un AS „Latvijas valsts meži" pārstāvji.

Dienas noslēgumā LU Mazajā aulā (Raiņa bulvārī 19) notiks apbalvošana, kurā tiks sveikti visi finālisti, un četri labākie katrā mācību priekšmetā saņems mecenātu sarūpēto „Ekselences balvu"  1400 eiro apmērā. Apbalvošana būs skatāma tiešraidē LU portālā .

„Ekselences balvu" organizē LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un LU Fondu.

Foto: Ilze Gaņina, "Ekselences balvas 2014" laureāte, A.Upīša Skrīveru vidusskolas matemātikas skolotāja; Toms Grīnbergs, LU Preses centrs