Skolēnus aicina reģistrēties Eksakto zinātņu dienai 2016

29.02.2016.

Sākusies reģistrēšanās ikgadējam Latvijas Universitātes (LU) pasākumam vidusskolēniem „Eksakto zinātņu diena 2016”. Līdz 11. martam jebkuram Latvijas 10.-12. klašu skolēnam ir iespēja izveidot komandu un cīnīties par vietu finālā 9. aprīlī, kur klātienē varēs veikt uzdevumus, kas saistīti ar matemātiku, dabaszinātnēm un datoriku, un cīnīties par balvām.

“Eksakto zinātņu dienas” laikā dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar LU fakultātēm un tajās apgūstamajām zinībām no studentu skatu punkta, un apmeklēt Fizikas un matemātikas fakultātes ēku, kā arī LU Torņakalna Dabaszinātņu akadēmisko centru, kurā atrodas Bioloģijas, Ķīmijas un Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes. Katrā no fakultātēm tās studenti būs sagatavojuši trīs interesantus un atraktīvus uzdevumus, kas atspoguļo dažādas fakultātē apgūstamās tēmas. Plānots, ka finālā piedalīsies 18 komandas no visas Latvijas.

Lai piedalītos “Eksakto zinātņu dienā 2016”:

-Jāizveido piecu vienas skolas skolēnu komanda;
-Līdz 11. martam jāaizpilda pieteikuma anketa;
-No 12. līdz 31. martam jāiesūta mājasdarbs, kas parāda komandas izpratni par mājasdarba tēmu. Tas var būt video, plakāts, eseja, dzejolis, komikss vai cita formāta radošs darbs. Tēma tiks izsludināta 12. martā.
-Labākajām komandām jāierodas pasākuma finālā 9. aprīlī.

Iepriekšējos gados, veicot uzdevumus, skolēni ir mēģinājuši noskaidrot, kā darbojas daltonisms, noteikuši savu asinsgrupu, būvējuši paši savu elektrodzinēju, ar ožas palidzību noteikuši dazādas vielas pēc to smaržas un orientējušies Universitātes gaiteņos.

Pasākumu rīko LU Ķīmijas, Fizikas un matemātikas, Datorikas, Bioloģijas, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāšu studentu pašpārvaldes sadarbībā ar LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centru.

Plašāks pasākuma apraksts atrodams nolikumā.
Meklē mūs arī facebook: Eksakto zinātņu dienas
Pasākumam reklāmas video
Pasākuma plakāts (jpg)