Ir sākusies gatavošanās Eiropas Savienības dabaszinātņu olimpiādei

Latvijas Universitātes (LU) Starpnozaru izglītības inovāciju centrs ar LU Fonda un SIA “Mikrotīkls” atbalstu izglīto jauniešus un nodrošina iespēju Latvijas komandai piedalīties Eiropas Savienības (ES) dabaszinību olimpiādē EUSO, kurai ir uzsākts sagatavošanās process.

EUSO ir olimpiāde, kurā trīs skolēnu komanda, kurā neviens dalībnieks nav vecāks par 16 gadiem, risina saistītus vairāku jomu uzdevumus (piemēram, rēķina cik daudz aļģu būtu nepieciešams kosmosa kuģa skābekļa ģenerācijas modulim), veicot divus plašus laboratorijas darbus. EUSO ir arī lieliska iespēja iepazīties ar citiem jauniešiem no visas ES. Šogad EUSO notiks 7.-14. maijā Kopenhāgenā, Dānijā.

Lai kvalificētos sagatavošanas nodarbībām, 9. un 10. klases jaunieši 28. janvārī piedalījās atlasē. Atlasē katrs jaunietis pildīja trīs laboratorijas darbus – bioloģijā, fizikā, ķīmijā. Uz sagatavošanās ciklu tika uzaicināti 12 jaunieši, kas visveiksmīgāk spēja izpildīt visu trīs dabaszinību nozaru darbus.

11. februārī LU Fizikas un matemātikas fakultātē notika pirmā sagatavošanās nodarbība. Valda Zutera vadībā jaunieši apguva veidus, kā ar lāzera palīdzību, izmantojot difrakciju un interferenci, izmērīt ļoti mazus objektus – matus, pikseļu skaitu telefona ekrānam.

Sagatavošanās cikla nodarbības tiek veidotas ar LU SIIC un LU Fonda atbalstu projekta „Pasākumu komplekss skolēnu intereses veicināšanai par dabaszinātnēm, sagatavošanai un dalībai Eiropas Starptautiskajā Dabaszinātņu olimpiādē (EUSO)” ietvaros.