Lieliski skolotāji saņēmuši „Ekselences balvu”

Lieliski skolotāji saņēmuši „Ekselences balvu”
23.02.2017.

22. februārī norisinājās “Ekselences balvas fināls”, kurā tikās 24 izcili bioloģijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas un ekonomikas skolotāji. Balvu 1400 eiro apmērā bioloģijā ieguva Anda Kuzma (Vecumnieku vidusskola), fizikā – Virgīnija Vītola (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, RTU Inženierzinātņu vidusskola), ķīmijā – Inese Ločmele (E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija), matemātikā – Maija Zaķe (Rīgas 49. vidusskola), ekonomikā – Inta Jorniņa (Jelgavas Spīdolas ģimnāzija).

Tiekoties finālā, skolotāji vadīja mācību stundas Mārupes vidusskolā, vēroja, analizēja citu pedagogu stundas un smēlās zināšanās no tām, dalījās pieredzē, kā risināt dažādas mācību situācijas, un diskutēja par eksakto mācību priekšmetu un ekonomikas mācīšanu.

Aptaujātie finālisti uzskata, ka būt lieliskam skolotājam nozīmē atbildīgi strādāt šodien, lai skolēni būtu veiksmīgi rīt, izmantot dažādas mācību metodes, jo katrs skolēns ir citāds; būt atsaucīgam, kreatīvam, gatavam pārmaiņām, mācību procesā būt starpniekam, nevis informācijas sniedzējam, mācīt skolēniem mācīties un jautāt, kā arī pašam visu laiku mācīties.

Apbalvošanā visus dalībniekus sveica LR Valsts prezidents Raimonds Vējonis, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un Latvijas Universitātes (LU) rektors Indriķis Muižnieks.

Naudas balvu 1400 eiro apmērā katram balvas ieguvējam bija sarūpējušis Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija, AS „Swedbank”, AS „Latvijas valsts meži” un SIA „Metrum”. Pasākumu atbalstīja arī SIA „Lielvārds” un LU Fizikas un matemātikas fakultātes koris „Aura”.

Pasākumu „Ekselences balva” organizēja LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrs (iepriekš – Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs) sadarbībā ar LU Fondu un Valsts izglītības satura centru (VISC).

Balvas žūrijas komisijā darbojās pārstāvji no LU, VISC, uzņēmēju asociācijām un uzņēmumiem, kā arī iepriekšējā gada „Ekselences balvas” laureāti.