Izstrādāti diagnosticējošie darbi

Izstrādāti diagnosticējošie darbi
VISC projekta „Dabaszinātnes un matemātika” ietvaros ir izstrādājis diagnosticējošos darbus 8.klasē bioloģijā, matemātikā un 9.klasē fizikā, ķīmijā. Diagnosticējošā darba mērķis ir noskaidrot skolēnu izpratni par procesiem, likumsakarībām dabā un matemātiskajiem modeļiem, pētniecisko darbību un prasmes darbā ar informāciju reālās dzīves kontekstā, apgūstot matemātiku un dabaszinātņu mācību priekšmetus. Visus diagnosticējošos darbus izglītības iestādēs organizē no 2011.gada 11.aprīļa līdz 15.aprīlim. No 2011. gada 28. līdz 30.martam no plkst. 8.30 līdz 17.00. No 2011. gada 28. līdz 30.martam no plkst. 8.30 līdz 17.00. tīmekļa vietnē http://darbs.dits.lv būs iespējams pārliecināties, kā darbojas sistēma, un pildīt izmēģinājuma darbu.

Lasīt vairāk >

Sākas pieteikšanās Vasaras skolai!

Sākas pieteikšanās Vasaras skolai!
Programma Iespējamā misija sadarbībā ar Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldi un projektu „Dabaszinātnes un matemātika” organizē dienas nometni Liepājas 7. un 8. klašu skolēniem – Vasaras skola „Grandiozā ekspedīcija”, kas notiks no 18. līdz 29.jūlijam Liepājas 15.vidusskolā katru dienu. Vasaras skolā, divu nedēļu garumā interesantās nodarbībās jaunu un talantīgu Iespējamās misijas skolotāju vadībā, 7. un 8. klašu skolēni varēs papildināt zināšanas un prasmes tādos mācību priekšmetos kā ķīmija, fizika, bioloģija, matemātika, valodas un vēsture, kā arī iegūt motivāciju un jaunu sparu mācīties, lai uzlabotu sekmes nākamajā mācību gadā skolā.

Lasīt vairāk >

Skolēni apliecina erudīciju dabaszinātnēs un matemātikā

Skolēni apliecina erudīciju dabaszinātnēs un matemātikā
25.martā notika konkursa noslēguma kārta ķīmijā, fizikā, bioloģijā un matemātikā 7.-9.klašu skolēniem. Konkurss ik nedēļu pusgada garumā interneta vietnē www.dzm.lv neklātienē pulcēja vairāk nekā 1100 skolēnu, no kuriem noslēguma kārtā klātienē piedalījās 36 skolēni no dažādiem Latvijas novadiem. Pēc aktīvas darbošanās visas dienas garumā jaunieši atzina, ka konkurss ir interesants veids, kā paplašināt savu redzesloku, mācīties eksaktos priekšmetus ar aizrautību, gūt pieredzi, pārbaudīt sevi un papildināt zināšanas. „Katra cilvēka smadzenes ir unikālas, tāpēc tām vajag kaut ko unikālu!”, - tā konkursa aptaujas anketā atzīmējis viens no dalībniekiem.

Lasīt vairāk >

Direktoru vietnieki tiekas Daugavpilī

Direktoru vietnieki tiekas Daugavpilī
24.martā, Daugavpils pilsētas Centra ģimnāzijā vairāk nekā 100 direktoru vietnieki mācību darbā no Daugavpils, Rēzeknes, Krāslavas, Ilūkstes, Vārkavas, Preiļu, Aglonas, Dagdas, Ludzas, Zilupes, Ciblas un Kārsavas novada skolām tiekas informatīvā mācību seminārā par pārmaiņām dabaszinātņu un matemātikas izglītībā 7. – 9. klasēs. Šajā mācību gadā semināri direktoru vietniekiem jau vairākkārtēji notikuši Rīgā, kā arī Jūrmalā un Gulbenē, semināros iesaistot direktoru vietniekus no gandrīz 100 Latvijas novadiem. Aprīlī seminārs notiks arī Kuldīgā, tādējādi aptverot visus Latvijas novadus.

Lasīt vairāk >

Skolēni attīsta intelektu un erudīciju dabaszinātņu un matemātikas konkursā

Skolēni attīsta intelektu un erudīciju dabaszinātņu un matemātikas konkursā
2011.gada 25.martā notiks konkursa noslēguma kārta ķīmijā, fizikā, bioloģijā un matemātikā 7.-9.klašu skolēniem. Konkurss ik nedēļu pusgada garumā interneta vietnē www.dzm.lv neklātienē pulcēja vairāk nekā 1100 skolēnu, no kuriem noslēguma kārtā klātienē piedalīsies 37 skolēni no dažādiem Latvijas novadiem.

Lasīt vairāk >

Maijā Daugavpilī sabrauks skolēni un pedagogi no Latvijas skolām

Maijā Daugavpilī sabrauks skolēni un pedagogi no Latvijas skolām
Ziņa papildināta 22.03.2011. Projekta „Dabaszinātnes un matemātika” komanda ir aktīvi sākusi darbu pie nu jau ceturtā pasākuma skolēniem „Domā citādāk! Eksaktāk!”. Šoreiz pasākuma ietvaros projekta atbalsta skolu skolēni un skolotāji divas dienas pavadīs Daugavpilī. 16.martā projekta speciālisti uz pirmajām sarunām par pasākuma organizāciju tikās ar Daugavpils Domes pārstāvjiem. Par tikšanos interneta vietnē daugavpils.lv ziņo Daugavpils Domes preses sekretāre Līga Korsaka.

Lasīt vairāk >

Kanādas vieslektoru lekcija Latvijā

Kanādas vieslektoru lekcija Latvijā
Ziņa papildināta 17.03.2011. Aicinām skolotājus un skolu vadību uz Kanādas vieslektoru Fejas Braunlijas (Faye Brownlie) un Maurīnas Dokendorfas (Maureen Dockendorf) publisko lekciju „Vadītāju un skolotāju loma pārmaiņu ieviešanas procesā skolā” Latvijā! Lekcija notiks šī gada 4. aprīlī plkst. 15:00 Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1. Publisko lekciju organizē VISC īstenotais ESF projekts „Dabaszinātnes un matemātika” sadarbībā ar Izglītības attīstības centru, Kanādas vēstniecību Latvijā un Rīgas Tehnisko universitāti. Lekciju atklās Kanādas vēstnieks Latvijā Skots Heteringtons.

Lasīt vairāk >

Aicinām skolēnus uz konkursa noslēguma kārtu!

Aicinām skolēnus uz konkursa noslēguma kārtu!
Izskaņai šogad tuvojas projekta organizētais vērienīgais konkurss skolēniem par ķīmiju, fiziku, bioloģiju un matemātiku. Ir noslēgusies konkursa virtuālā daļa – konkursa neklātienes kārtas, kas ik nedēļu interneta vietnē www.dzm.lv pulcēja 7. – 9. klašu skolēnus. Regulāri elektroniski atbildot uz konkursa jautājumiem, konkursa noslēguma pasākumā – klātienes kārtā iekļuvuši 37 veiksmīgākie konkursanti. Sveicam neklātienes kārtas uzvarētājus un aicinām piedalīties konkursa noslēguma pasākumā – klātienes kārtā 25.martā Rīgas Tehniskajā universitātē, Kaļķu ielā 1, lai konkursa ietvaros savstarpēji sacenstos pēdējo reizi - nu jau klātienē.

Lasīt vairāk >

Pasākums „Domā citādāk! Eksaktāk!” Grobiņā

Pasākums „Domā citādāk! Eksaktāk!” Grobiņā
3. martā Grobiņas ģimnāzijā norisinājās projekta „Dabaszinātnes un matemātika” rosināts pasākums „Domā citādāk! Eksaktāk!” 9. klašu skolēniem . Kopā pasākumā pulcējās 84 jaunieši no novada skolām. Pasākuma dalībnieki devās mācību ekskursijās uz dažādiem uzņēmumiem, tikās ar Grobiņas domes pārstāvjiem un piedalījās citās aktivitātēs.

Lasīt vairāk >

Jauno pētnieku diena RTU

Jauno pētnieku diena RTU
Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sadarbībā ar SIA «Skonto Būve» kā ģenerālsponsoru, sestdien, 12. martā, rīko Jauno pētnieku dienu, kuras laikā centrālajā ēkā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, gatavojas uzņemt vidusskolēnu zinātniskās pētniecības darbu konkursa finālistus un viņu skolotājus no visas Latvijas. Šis ir viens no profesionālās orientācijas pasākumiem, ar kura palīdzību universitāte popularizē inženierzinātnes un eksaktos mācību priekšmetus jauniešu vidū.

Lasīt vairāk >

Jaunums skolās – biznesa simulācijas spēle „Fabrikants”

Jaunums skolās – biznesa simulācijas spēle „Fabrikants”
No šī gada februāra skolēniem tiek piedāvāts pavisam jauns, netradicionāls un saistošs veids, kā mācīties dabaszinātnes un matemātiku! Projekts sadarbībā ar uzņēmumu „Nordic Training International” ir laidis klajā ražošanas – zinātnes – biznesa simulācijas spēli "Fabrikants", kuras gaitā skolēni vada ražošanas uzņēmumus, pielietojot skolā apgūtās zināšanas un reizē cīnoties par labākajiem peļņas rādītājiem. Spēlē jaunieši modelē ražošanas procesus, reālajā dzīvē praktiski pielietojot ķīmijā, fizikā un matemātikā iegūtās zināšanas, gūstot sapratni par ķīmijas un fizikas zināšanu saistību ar ekonomiku un pieredzi praktiskā uzņēmuma vadīšanā.

Lasīt vairāk >

„Domā savādāk! Eksaktāk!” Ludzas pilsētas ģimnāzijā

„Domā savādāk! Eksaktāk!” Ludzas pilsētas ģimnāzijā
26. februāra diena Ludzas pilsētas ģimnāzijas 10. klašu audzēkņiem bija interesanta un saistoša – tā pagāja pasākuma „Domā savādāk! Eksaktāk!” zīmē. Skolā viesojās Rāznas Nacionālā parka darbinieces Irēna Broliša un skolas absolvente Regīna Indriķe. Viņas iepazīstināja audzēkņus ar Rāznas Nacionālā parka darbības virzieniem un vadīja interaktīvo nodarbību par meža ekosistēmu un mitrājiem. Dienas otrajā daļā jauniešus viesmīlīgi uzņēma zemnieku saimniecību „Kramiņi” vadītāji.

Lasīt vairāk >

Dabaszinātnes un matemātika ir aizraujošas! Nāc un pārliecinies izstādē „Baltijas grāmatu svētki 2011”!

Dabaszinātnes un matemātika ir aizraujošas! Nāc un pārliecinies izstādē „Baltijas grāmatu svētki 2011”!
Laikā no 3. - 6.martam projekts „Dabaszinātnes un matemātika” piedalās gada nozīmīgākajā grāmatniecības pasākumā Baltijas valstīs – starptautiskajā grāmatu un izdevniecību izstādē “Baltijas Grāmatu svētki 2011”, kas notiek Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Rīgā. Projekta stendā ir ko redzēt, dzirdēt un darīt ikvienam, jo īpaši skolēniem, viņu ģimenēm un skolotājiem! Izstādē projekts prezentē modernos mācību materiālus 7. – 12. klasei ķīmijā, fizikā, bioloģijā un matemātikā. Tā ir nebijusi iespēja vienuviet novērtēt un pašiem dzīvē darboties ar dažādiem mūsdienīgiem mācību materiāliem, kas pēdējo gadu laikā tapuši projektā, lai dabaszinātņu un matemātikas mācību process Latvijas skolās būtu laikam atbilstošs un skolēnam pievilcīgs.

Lasīt vairāk >