Jaunums skolās – biznesa simulācijas spēle „Fabrikants”

No šī gada februāra skolēniem tiek piedāvāts pavisam jauns, netradicionāls un saistošs veids, kā mācīties dabaszinātnes un matemātiku! Projekts sadarbībā ar uzņēmumu „Nordic Training International” ir laidis klajā ražošanas – zinātnes – biznesa simulācijas spēli "Fabrikants", kuras gaitā skolēni vada ražošanas uzņēmumus, pielietojot skolā apgūtās zināšanas un reizē cīnoties par labākajiem peļņas rādītājiem. Spēlē jaunieši modelē ražošanas procesus, reālajā dzīvē praktiski pielietojot ķīmijā, fizikā un matemātikā iegūtās zināšanas, gūstot sapratni par ķīmijas un fizikas zināšanu saistību ar ekonomiku un pieredzi praktiskā uzņēmuma vadīšanā.

Jaunieši, kas jau līdz šim piedalījušies spēlē, atzinuši, ka process ir aizraujošs un tiešām efektīvs veids kā mācīties dabaszinātnes un matemātiku:
•    Tas bija ļoti noderīgi – kopumā paskatīties uz ražošanu un novērtēt, cik daudz pūļu ir jāpieliek, lai kaut ko nopelnītu.
•    Atklāju, cik ļoti ķīmija un ražošana ir saistītas un no biznesa nav atraujamas!
•    Bieži vien man nākas no vienaudžiem dzirdēt: „Kam gan vajadzīga matemātika, fizika, ķīmija?”. Pēc spēles ir skaidrs, ja tu gribi būt uzņēmējs, tieši šie priekšmeti ir vajadzīgi!

Spēli skolās vada projekta eksperti, iepriekš par tās norisi vienojoties ar skolas vadību, ierodoties skolā norunātajā laikā un uzstādot visu nepieciešamo aprīkojumu. Skolēniem vien atliek piedalīties!

Spēle ilgst visas dienas garumā, tajā var piedalīties līdz 30 dalībnieku - vidusskolēnu. No šī gada februāra līdz jūnijam spēle notiks 18 projekta atbalsta skolās. Līdz šim spēlē jau piedalījušies Grobiņas ģimnāzijas un Tukuma Raiņa ģimnāzijas skolēni. Martā biznesa simulācija notiks Līvānu 1. vidusskolā, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā un Daugavpils 3. vidusskolā. Sākot ar 2011./2012. mācību gadu katrai skolai Latvijā būs iespēja pieteikties dalībai spēlē. Sekojiet jaunākajai informācijai projekta mājas lapā www.dzm.lv !

Aicinām skatīties video par spēli!