Pasākums „Domā citādāk! Eksaktāk!” Grobiņā

3. martā Grobiņas ģimnāzijā norisinājās projekta „Dabaszinātnes un matemātika” rosināts pasākums „Domā citādāk! Eksaktāk!” 9. klašu skolēniem . Kopā pasākumā pulcējās 84 jaunieši no novada skolām.

Pasākumu atklāja ģimnāzijas direktore Vizma Vītoliņa ar skolotājiem, kā arī skolēniem, kas oktobrī bija piedalījušies projekta organizētajā pasākumā „Domā citādāk! Eksaktāk!” Ventspilī. Atklāšanā visas piecas novada skolas prezentēja savas skolas iespējas matemātikas un dabaszinātņu apguvei. Pēc prezentācijām pasākuma dalībnieki tika sadalīti 5 grupās un kopā ar Grobiņas ģimnāzijas skolotājiem un skolēniem devās mācību ekskursijās uz uzņēmumiem. Komandas iepazinās ar AS „Liepājas Metalurgs” mehānikas un ķīmijas laboratorijām, to nozīmi paraugu testēšanā un pilnveidošanā. SIA „Grobiņas ziedi” pierādīja, ka CO2 ir vitāli svarīgs augiem fotosintēzes procesā, tāpēc šo gāzi ražo īpaša iekārta turpat uzņēmumā. Jauniešiem bija iespēja iepazīties arī ar SIA „Liepājas RAS” poligona darbību, kas no atkritumiem iegūst gāzi, no kuras tiek ražota elektroenerģija. SIA „VIA-S modular houses” uzņēmums iepazīstināja skolēnus ar savām koka veidotajām mājiņām.

Pēc uzņēmumu apskates un interesējošo jautājumu uzdošanas, katra grupa atgriezās skolā un veidoja prezentācijas, kas tika rādītas visiem pasākuma dalībniekiem.

Turpmākajā dienas daļā jaunieši tikās ar Grobiņas domes pārstāvjiem un apskatīja Grobiņas ģimnāzijas dabaszinātņu kabinetu aprīkojumu. Lai diena būtu pavisam izdevusies, pasākums noslēdzās ar jautrām stafetēm sporta zālē.

Kā atzīst paši jaunieši, pasākums bija interesants un saistošs. Un pats galvenais – tas pierādīja, ka dabaszinātņu stundās apgūtās tēmas ir noderīgas dzīvē, karjerā un uzņēmējdarbībā.