Dabaszinātņu diena Latvijas Universitātē

Šī gada 30. martā Latvijas Universitātes dabaszinātņu fakultātes - Fizikas un matemātikas, Datorikas, Bioloģijas, Ģeogrāfijas un Zemes zinātnes, kā arī Ķīmijas fakultāte – rīko izglītojoši izklaidējošu pasākumu Dabaszinātņu dienu, kurā vidusskolēniem būs iespēja labi pavadīt laiku, komandās pildot dažādus aizraujošus uzdevumus, un vienlaikus gūt priekšstatu par eksakto zinātņu studiju programmām. DZM Izglītības centrs atbalsta Dabaszinātņu dienu un aicina skolotājus informēt savus skolēnu par iespēju piedalīties!

Lasīt vairāk >

Aktuāla informācija par skolotāju tālākizglītības kursiem

Projektā „Dabaszinātnes un matemātika” izstrādātās skolotāju tālākizglītības programmas no 2011. gada 1. septembra īsteno VISC ESF Projekts „Vispārējās izglītības pedagogu tālākizglītība”. Visas profesionālās pilnveides programmas bioloģijas, ķīmijas, fizikas un matemātikas skolotājiem ir iekļautas šī projekta kopīgajā katalogā un projekta mājas lapā. Informējam, ka gadījumā, ja jau iepriekš esiet reģistrējies bioloģijas, ķīmijas, fizikas vai matemātikas skolotāju kursiem projekta „Dabaszinātnes un matemātika” mājas lapā, nepieciešama jūsu atkārtota reģistrēšanās projekta „Vispārējās izglītības pedagogu tālākizglītība” mājas lapā, lai nodrošinātu automātisku kursu apmeklējumu uzskaiti un nodrošinātu apliecību sagatavošanu kursu noslēgumā.

DZM IC piedalās konferencē Iespēju Tilts izglītībai sākumskolā

Papildināts 20.03.2011. 2012. gada 15. martā Valmierā notika starptautiska izglītības konference „Iespēju Tilts izglītībai sākumskolā”. Valmierā pulcējās vairāk nekā 400 sākumskolas izglītības speciālisti no visas Latvijas, kā arī izglītības politikas veidotāji un uzņēmēji, lai diskutētu par sasniegto un izvirzītu sasniedzamus vidēja un ilgtermiņa mērķus kvalitatīvai izglītībai Latvijā. Konferenci organizēja izdevniecība „Lielvārds” un Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un UNSECO Latvijas Nacionālo komisiju. Ar savu pieredzi konferencē dalījās arī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs.

Lasīt vairāk >

LU Jauno fiziķu skolas sestā nodarbība

Šā gada 10. martā plkst. 10:00 Fizikas un matemātikas fakultātes telpās (Zeļļu ielā 8) notiks LU Jauno fiziķu skolas sestā nodarbība. Kāpēc cilvēkam vajadzīgas divas acis? Kā mēs uztveram apkārtējo telpu, kas palīdz tajā orientēties? Kā mēs redzam 3D kino un ne tikai? Vai visi cilvēki spēj redzēt 3D? Ja gribi dzirdēt atbildes, apmeklē šo nodarbību! Nodarbībā apskatīsim trīsdimensiju telpas uztveres pamatprincipus, novērtēsim katrs savu telpiskās uztveres precizitāti, kā arī noskaidrosim dažas interesantas lietas par mūsu redzes unikālām spējām no redzes optikas skata punkta.

Lasīt vairāk >

Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē notiks Mērnieku dienai veltīta lekcija skolēniem

Šī gada 12.martā, plkst. 14.30 Ģeogrāfijas un Zemes zināņu fakultātes (ĢZZF) informācijas dienas ietvaros, atzīmējot izcilā kartogrāfa un mūsdienu ģeotelpiskās informācijas sistēmas pamatlicēja Merkatora - Gerarda Krēmera (Gerard de Cremer) piecsimt gadu jubileju, notiks lekcija par kartogrāfijas jomu. Lekcijas norises vieta būs ĢZZF, Alberta ielā 10, 313. telpā. Lekcijās plānots apskatīt Merkatora ieguldījumu kartogrāfijas attīstībā, Latvijas kartogrāfijas vēsturi, kā arī ģeodēzijas un mērniecības izglītības un mērnieka profesijas vēsturi Latvijā. Latvijas Mērnieku biedrība aicina pieteikties arī vidējās izglītības mācību iestādes, lai uzaicinātu pie sevis biedrības pārstāvjus, kas skolēnus iepazīstinātu ar mērnieka profesiju ne tikai šajā dienā, bet arī jebkurā citā izdevīgā laikā.

Lasīt vairāk >

Materiāli reģistrētajiem lietotājiem pieejami arī caur Mykoob

Informējam, ka piekļuve ESF projektā "Dabaszinātnes un matemātika" izstrādātajiem skolotāju atbalsta materiāliem, kas paredzēti reģistrētajiem lietotājiem, šobrīd nodrošināta, autorizējoties mācību sociālajā tīklā Mykoob. Kā jau ziņots iepriekš, materiāli pieejami arī caur elektronisko skolvadības sistēmu E-klase.