DZM IC piedalās izglītības konferencē Iespēju Tilts izglītībai sākumskolā

27. martā jau trešo gadu gadu Valmierā notiek starptautiska izglītības konference “Iespēju Tilts izglītībai sākumskolā” - vērienīgais izglītības jomas pasākums Latvijā, kas apvieno vairāk nekā 400 dalībniekus - pedagogus un izglītības politikas veidotājus. Konferenci organizē izdevniecība „Lielvārds”, uzņēmums “Lielvārds IT” un Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju. Konferenci atbalsta un piecās interaktīvās darbnīcās pieredzē dalīsies arī LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra eksperti.

Tematiskā pēcpusdiena 26.martā

Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra speciālisti turpina tradīciju - katru ceturto mēneša otrdienu fizikas, ķīmijas, bioloģijas un matemātikas skolotāji, kā arī skolu komandas tiek aicinātas uz „Tematiskajām pēcpusdienām”, lai kopīgi risinātu skolā aktuālus jautājumus. Šomēnes "pēcpusdiena" iekrīt 26.martā. Visi interesenti laipni lūgti pieteikt savu dalību līdz 22.martam!

Vidusskolēni aicināti pieteikties Eksakto zinātņu dienai 2013

Latvijas Universitātē (LU) 19.aprīlī notiek ikgadējais pasākums ‘‘Eksakto zinātņu diena 2013’’. Līdz 2.aprīlim ikviens vidusskolēns, kuru interesē dabaszinātnes, matemātika un datorika, aicināts izveidot savu komandu un pieteikt dalību pasākumam. „Eksakto zinātņu dienas 2013’’ gaitā tās dalībniekiem būs iespēja aktīvi pavadīt laiku ar draugiem, komandās pildot dažādus aizraujošus uzdevumus, sacenšoties ar citu Latvijas skolu komandām, un vienlaikus gūt priekšstatu par LU eksakto zinātņu studiju programmām, klātienē apmeklējot LU Datorikas, Bioloģijas, Ķīmijas un Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātēs.

22. martā notiks ķīmijas skolotāju konference

Latvijas Ķīmijas skolotāju asociācija organizē ķīmijas izglītotāju konferenci „Ķīmijas izglītības kvalitātes paaugstināšana – ceļi un līdzekļi". Konference notiks 2013. gada 22. martā plkst. 10:00-17:00, LU Ķīmijas fakultātes telpās, Krišjāņa Valdemāra ielā 48. Aicinām ķīmijas skolotājus pieteikties!

Lasīt vairāk >

DZM IC aicina - Mācāmies kopā!

Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs aicina skolotājus un skolu vadītājus - Mācāmies kopā! Piedāvājam jaunas programmas un praksē izmēģinātas inovatīvas mācīšanās formas, kas atbilst skolotāju un skolu vadītāju vajadzībām. Programmas ietver tādas tēmas kā efektīva mācību stunda, mērķtiecīga informāciju tehnoloģiju lietošana, pamatprasmes skolēniem, vērtēšana, lai mācītos un daudzas citas. Visas nodarbības iespējams pielāgot Jums ērtam formātam: darbnīcas, semināri, meistarklases, mācīšanās grupas, treniņi, mācības tiešsaistē, individuālas konsultācijas u.c. Nodarbībās svarīga ikviena dalībnieka iesaistīšanās, tās ietver mācību stundu vērošanu un analīzi, lomu spēles, simulācijas, interaktīvus uzdevumus un darbu ar reālām dalībnieku dzīves situācijām.

Lasīt vairāk >

PROFILES piedāvā: pētnieciskie darbi ķīmijā un bioloģijā

Jau iepriekš esam vēstījuši, ka Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra un Ķīmijas fakultātes komandas iesaistījušās vērienīgā Eiropas Komisijas atbalstīta projekta PROFILES „Profesionāls, reflektīvs skatījums uz pētniecībā balstītu mācīšanos dabaszinātņu izglītībā” īstenošanā. Projekts apvieno 20 valstu 21 partneriestādi, kuras vēlas pilnveidot dabaszinātņu izglītību skolās. Tā ietvaros sadarbībā ar Latvijas skolām un dabaszinātņu priekšmetu skolotājiem tiek izstrādāti un aprobēti uz pētniecību virzīti mācību un metodiskie materiāli. Šoreiz publicējam un aicinām skolotājus izmantot divus no PROFILES izstrādātajiem pētnieciskajiem darbiem: Jeļenas Volkinšteines izstrādāto darbu ķīmijā „Ūdens, kuru es izmantoju sadzīvē” un Vēsmas Vijupes un Valentīnas Legzdiņas izstrādāto pētniecisko darbu bioloģijā „Ko es varu uzzināt par savu sānu redzes lauku savas nākotnes karjeras izvēlei”.

Lasīt vairāk >

JFS nodarbība Uzmet acis redzes fizikai

Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļas studenti un mācībspēki turpina iesākto tradīciju un aicina vidusskolēnus uz Jauno fiziķu skolu, kas notiks katra mēneša otrajā sestdienā no plkst. 10.00 līdz 15.00. Sestā šīs sezonas nodarbība notiks 9. martā no plkst. 10.00 līdz 15.00, nodarbības temats: Uzmet acis redzes fizikai. Nodarbība norisināsies Fizikas un matemātikas fakultātes telpās, Rīgā, Zeļļu ielā 8.