DZM IC piedalās izglītības konferencē Iespēju Tilts izglītībai sākumskolā

21.03.2013.

27. martā jau trešo gadu gadu Valmierā notiek starptautiska izglītības konference “Iespēju Tilts izglītībai sākumskolā” - vērienīgais izglītības jomas pasākums Latvijā, kas apvieno vairāk nekā 400 dalībniekus - pedagogus un izglītības politikas veidotājus. Konferenci organizē izdevniecība „Lielvārds”, uzņēmums “Lielvārds IT” un Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju. Konferenci atbalsta un piecās interaktīvās darbnīcās pieredzē dalīsies arī LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra eksperti.

Pasākumā diskutēs par to, cik labi skolotāji pazīst digitālā laikmeta bērnus, kuri savas skolas gaitas pirmajā klasē uzsāks jau šogad. Tāpat tiks runāts kā pilnveidot mācību procesu, lai ikviens pirmklasnieks gūst jaunas zināšanas un attīsta nepieciešamās prasmes, nezaudējot dabisko vēlmi dzīvespriecīgi darboties un kā izglītības tehnoloģijas var palīdzēt skolotājam sadzirdēt ikvienu skolēnu.

Informāciju tehnoloģiju straujā attīstība rada arvien jaunus izaicinājumus pārmaiņām izpratnē par  mūdienīgu mācīšanos. Tehnoloģijas vēlas kalpot par vērtīgu palīgu mācībās un atbalstu skolotājam. Skolēni atzīst, ka izglītības tehnoloģijas stundas vērš saistošākas un paaugstina motivāciju mācībām, tomēr skolās visā Latvijā aktuāli jautājumi, vai mūsdienīgās tehnoloģijas tiešām spēs dot jūtamu pievienoto vērtību mācību procesam, vai skolotāji vēlēsies un pratīs tās izmantot, vai skolēnu rezultāti uzlabosies. Konferencē meklēsim atbildes uz šiem un citiem jautājumiem.

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis rosinās kopā radīt rītdienas skolu šodien, klausītājus interaktīvi iesaistīs gan profesore Zenta Anspoka, gan globālās interaktīvo izglītības tehnoloģiju kompānijas “Promethean” dibinātājs Tonijs Kans (Tony Cann, Lielbritānija), kura prezentācija “Question for Learning” skolotājiem daudzviet pasaulē devusi pārliecību par tehnoloģiju jēgpilnu pielietojumu mācību stundās. Konferences noslēguma plenārsēdē uzstāsies doktors Džons Koliks (John Collick, Lielbritānija) ar prezentāciju “The Themes That Matter.” Tāpat konferencē notiks 34 interaktīvas darbnīcas, kurās pieredzē dalīsies un rosinās savastapēju domu apmaiņu gan Latvijas vadošie pedagogi, gan augstskolu mācību spēki un metodiķi, sākumskolas mācību līdzekļu autori, kā arī tehnoloģiju konsultanti.