Latvijas Universitātē aicina studētgribētājus iepazīt fakultātes

No 21. marta līdz 10. aprīlim Latvijas Universitātes (LU) fakultātēs notiks Atvērto durvju dienas topošajiem studentiem. Tajās uz jauniešu jautājumiem par studiju iespējām atbildēs fakultāšu vadības pārstāvji, pasniedzēji un studenti. Fakultātes sagatavojušas arī īpašus pasākumus, piemēram, tiks demonstrēti dažādi eksperimenti un jaunākā aparatūra, būs iespēja apskatīt ķirurģijas mācību telpas un mulāžas, paredzētas tiesu izspēles un daudz kas cits. Būs arī konkursi un prezentācijas.

Lasīt vairāk >

Aicina vidusskolēnus reģistrēties eksakto zinātņu konkursam

19. martā sākas reģistrēšanās ikgadējam Latvijas Universitātē (LU) pasākumam skolēniem „Eksakto zinātņu diena 2014”. Līdz 2. aprīlim ikviens vidusskolēns, kuru interesē dabaszinātnes, matemātika un datorika, aicināts izveidot savu komandu un pieteikt dalību pasākumam.

DZM IC izglītības konferencē Iespēju Tilts izglītībai sākumskolā

19. martā jau ceturto gadu Valmieras sākumskolā uz starptautisku izglītības konferenci “Iespēju Tilts izglītībai sākumskolā” pulcēsies vairāk nekā 400 dalībnieki - skolotāji un izglītības politikas veidotāji, lai gūtu jaunas atziņas un dalītos savā pieredzē, lai kopīgi diskutētu par praktiskām pārmaiņām izglītībā un mūsdienu izaicinājumiem jaunas pedagoģijas iespējamībai. Uz praktiskajām darbnīcām konferencē aicina arī LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs!

Aicina skolēnus pieteikties Saules kausam 2014

Lai veicinātu un attīstītu jauniešu zināšanas par energoefektīviem risinājumiem un to pielietojumu mūsdienu pasaulē, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts (LU CFI) izsludina konkursu „Saules kauss 2014”, kur finālsacensības notiks sestdienā, 2014. gada 17.maijā.

Fizikas olimpiāde skolēniem

Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultāte sadarbībā ar novadu partneriem rīko LATVIJAS 39. ATKLĀTO FIZIKAS OLIMPIĀDI, kurā par balvām cīnās 9. – 12. klašu skolēni no visas valsts, neatkarīgi no atzīmēm fizikā un panākumiem citās olimpiādēs. Atklātai olimpiādei ir raksturīgi nestandarta uzdevumi un eksperimenti. Šajā olimpiādē var iztikt arī bez formulu iekalšanas – risināšanas laikā drīkstēs izmantot jebkuru izziņas literatūru (izņemot uzdevumu krājumus ar atrisinājumiem). Olimpiāde notiks svētdien, 2014. gada 13. aprīlī.

Astronomijas olimpiāde skolēniem

Latvijas Astronomijas biedrība aicina 8. – 12. klases skolēnus piedalīties Latvijas 42. atklātajā astronomijas olimpiādē. Olimpiāde notiks 4. un 5. aprīlī. Dalībnieku pieteikšanās līdz 31. martam Latvijas Astronomijas biedrības mājas lapā.

Lasīt vairāk >

Esi dabas pētnieks un palīdzi zinātniekiem

Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes zinātnieki šajā pavasarī ir uzsākuši pētījumu par sezonālajām norisēm dabā. Ja ejot mājās no skolas vai laukos redzi, pirmo vizbulīti, pirmo māllēpi, pirmās lapas ceriņiem u.c. svarīgus notikumus, atsūti savus novērojumus pētniekiem: www.gadalaiki.lu.lv .