Noskaidroti skolēnu virtuālā konkursa laureāti

15.03.2016.

Deviņas nedēļas, laikā no 11. janvāra līdz 13. martam, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra (LU DZM IC) interneta vietnē www.dzm.lu.lv norisinājās virtuālais konkurss „Domā! Zini! Mācies!”. Apkopojot neklātienes kārtu rezultātus, noskaidroti 33 laureāti, kuri balvā ir ieguvuši dalību atraktīvā un izzinošā konkursa klātienes pasākumā „Ekspedīcija zinātņu pasaulē”, kas notiks 15.–16. aprīlī.

Konkurss tika organizēts jau septīto gadu, tajā piedalījās vairāk nekā 200 7.–9. klases skolēnu no visas Latvijas. Katru nedēļu viņi risināja 8 „cietos riekstus” dabaszinātnēs un matemātikā, papildinot zināšanas eksaktajos mācību priekšmetos. Skolēni meklēja atbildes uz jautājumiem par mūsdienu ierīcēm, kas var radīt bezmiegu, dažādām vielām, kas neļauj ūdenim palikt uz stikla, augiem nākotnes kosmiskajās stacijās uz Mēness, tīra zelta masu gredzenā, kā arī daudziem citiem tematiem.

Konkursu atbalsta izglītības uzņēmums „Lielvārds”, Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs, SIA „LatRosTrans” un SIA „Mikrotīkls”. Ziedojumus administrē Latvijas Universitātes Fonds.

LU DZM IC komanda izsaka pateicību visiem dalībniekiem, kuri  pierādīja, ka ir aizrautīgi, zinātkāri un erudīti jaunieši, un nezaudēja entuziasmu visa konkursa garumā.

Foto: 2015. gada skolēnu konkursa laureāti; DZM IC arhīvs