Jauno fiziķu skolas nodarbībā stāstīs kā darbojas radio

Nodarbība notiks šī gada 12. maijā plkst. 10:00 Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultātes telpās, Zeļļu ielā 8. Kā darbojas radio un kāda ir atšķirība starp AM un FM viļņiem, kā uzbūvēt pašam savu radio? Kad vispār radās radio un kāda ir tā vēsture? Kas bija pirmā radio pārraide? Kur vēl bez radio programmu translēšanas izmanto radio viļņus? Šie ir jautājumi, kas tiks apskatīti JFS pēdējā šīs sezonas nodarbībā, kuras tēma ir "Radio JFS". Jauno fiziķu skolas organizatori parūpēsies ne tikai par to, lai nodarbības dalībnieki uztvertu signālus, kas tiek translēti no ārpuses, būs arī tiks uzstādīta vietējā "radio stacija"!

Noskaidroti DZM IC skolēnu konkursa finālisti

22.aprīlī noslēgušās LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra organizētā 7. – 9. klašu skolēnu konkursa neklātienes kārtas. Apkopojot neklātienes kārtu rezultātus, noskaidroti 35 veiksmīgākie konkursa dalībnieki no visas Latvijas. DZM IC komanda saka lielu paldies visiem konkursantiem par aktīvu dalību konkursā un sveic finālistus!

Lasīt vairāk >

Mazās matemātikas universitātes sestā nodarbība

Šoreiz pirmdienā – 2012. gada 30. aprīlī, Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes (LU FMF) telpās, Zeļļu ielā 8, notiks Mazās matemātikas universitātes (MMU) sestā nodarbība. Tajā būs iespēja uzzināt, kas ir nestriktas kopas, kā arī citādi paraudzīties uz skolas matemātiku.

Dabas vakars Latvijas Dabas muzejā

26. aprīlī plkst. 18:00 Latvijas Dabas muzejā notiks dabas vakars „Ieskaties dabā!”. Šoreiz muzeja speciālisti aicinās apmeklētājus ieklausīties, kā vērot putnus, nenodarot tiem pāri, un atklās, cik daudz un kādi eksemplāri atrodami Dabas muzeja putnu krājumā un kā tie nonākuši muzejā.

Izdots PROFILES otrais informatīvais izdevums

Latvijas Universitāte jau kopš 2010. gada decembra kopā ar 19 valstu 21 partneriestādi īsteno Eiropas Savienības 7. ietvarprogrammas Zinātne sabiedrībā (Science in Society, SiS) finansētu projektu PROFILES. Tā mērķis ir uzlabot dabaszinātņu izglītību skolās Eiropā. Projekta ietvaros skolotāji pilnveido profesionālās kompetences, lai skolēni dabaszinātnes varētu apgūt aktīvi, izmantojot pētniecību un citos mācību priekšmetos apgūtās zināšanas. Piedāvājam Jums iepazīties plašāk ar PROFILES aktivitātēm jaunajā projekta informatīvajā izdevumā!

Jauno fiziķu skolas nodarbība - Loģiski par elektroniku

Jauno fiziķu skolas 2 septītā nodarbība "Loģiski par elektroniku" notiks 14. aprīlī plkst. 10:00 LU Fizikas un matemātikas fakultātes telpās, Zeļļu ielā 8. Kas ir tranzistors? Ko tas dara un kā no tā var uztaisīt kaut ko tik noderīgu kā, piemēram, flash atmiņa? Kā visu elektroniku var regulēt tikai ar nullītēm un vieninieciņiem? Jā, tie ir interesanti jautājumi, un atbildes uz tiem vienkāršā un saprotamā veidā dalībniekiem centīsies izstāstīt nodarbības laikā. Savukārt praktiskajos darbos būs iespēja kopīgi realizēt kādu elektronisku shēmu!

Augu aizsardzības diena LU Botāniskajā dārzā

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā Augu aizsardzības dienā 18. maijā aicinām iepazīt augus un ne tikai ...

Lasīt vairāk >

Jauno vides un ūdens pētnieku konkursi

Rīgas Dabaszinību skola informē, ka šogad 12. maijā jau 21. reizi notiek Jauno vides pētnieku konkurss un 14. reizi - Jauno ūdens pētnieku konkurss. Šajos konkursos nav priekšatlases, tādēļ ikvienam skolēnam ir iespēja prezentēt savu pētniecisko darbu un gūt pieredzi, diskutējot ar citiem konkursa dalībniekiem un kompetentu žūriju.

Īpašs vakara pasākums Latvijas Dabas muzejā

4. aprīlī no plkst. 17:00 līdz 21:00 Latvijas Dabas muzejā Putnu dienu ietvaros notiks vēl nebijis vakara pasākums, kas veltīts pavasara vēstnešiem – putniem. Apmeklētājus gaidīs neierasta gaisotne, īpašas aktivitātes un pārsteigumi, kas palīdzēs uzzināt interesantus faktus par putnu uzbūvi, dzīvesveidu un arī lauzt dažus pastāvošos stereotipus.