Jauno fiziķu skolas nodarbībā stāstīs kā darbojas radio

Nodarbība notiks šī gada 12. maijā plkst. 10:00 Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultātes telpās, Zeļļu ielā 8.

Kā darbojas radio un kāda ir atšķirība starp AM un FM viļņiem, kā uzbūvēt pašam savu radio? Kad vispār radās radio un kāda ir tā vēsture? Kas bija pirmā radio pārraide? Kur vēl bez radio programmu translēšanas izmanto radio viļņus? Šie ir jautājumi, kas tiks apskatīti JFS pēdējā šīs sezonas nodarbībā, kuras tēma ir "Radio JFS". Jauno fiziķu skolas organizatori parūpēsies ne tikai par to, lai nodarbības dalībnieki uztvertu signālus, kas tiek translēti no ārpuses, būs arī tiks uzstādīta vietējā "radio stacija"!

Nodarbības notiks piecas stundas - no plkst. 10:00 līdz 15:00. Šoreiz atkal nodarbības daļu secība būs tāda, ka vispirms sāksim ar populārzinātnisko daļu, tad sekos teorijas apskats, bet pašā nodarbības galotnē - praktiskā daļa.

Lūgums ierasties pirms noteiktā nodarbības sākuma laika, lai paspētu iepazīties ar savu dienas plānu un netraucētu nodarbības norisi.

Tā kā mūs atbalsta lieliskais "Fazer", starpbrīžos, kas ilgs 20-30 minūtes, ēdīsim cepumus un maizītes, kā arī dzersim tēju.

Nodarbībai līdz 10.maijam ir jāreģistrējas aizpildot elektronisko anketu.
Ja neizdodas, raksti e-pastu uz jfs@lu.lv

Uz nodarbību ieteicams paņemt līdzi:
1) Rakstāmpiederumus
2) Papīru, uz kā rakstīt
3) Labu garastāvokli
4) Kaut ko ēdamu
5) Krūzīti tējai
6) Kalkulatoru

Atceries, ka tagad ir ļoti viegli reģistrēties skolas.lu.lv/jfs portālā, Tev tikai jāaiziet uz attiecīgo saiti un jāievada tur prasītā informācija. Pēc tam vari izbaudīt reģistrētam lietotājam pieejamus labumus, piemēram, pildīt elektroniski testus vai uzdot jautājumus forumā.

Uz tikšanos nodarbībā!

Informāciju sagatavoja: Valdis Zuters, Jauno fiziķu skolas organizators