Noskaidroti DZM IC skolēnu konkursa finālisti

22.aprīlī noslēgušās LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra organizētā 7. – 9. klašu skolēnu konkursa neklātienes kārtas. Apkopojot neklātienes kārtu rezultātus, noskaidroti 35 veiksmīgākie konkursa dalībnieki no visas Latvijas. DZM IC komanda saka lielu paldies visiem konkursantiem par aktīvu dalību konkursā un sveic finālistus!

Trīsdesmit pieci veiksmīgākie virtuālā konkursa dalībnieki no visas Latvijas aicināti tikties konkursa fināla kārtā šī gada 11.maijā, lai pirmo reizi konkursa ietvaros erudīcijā sacenstos klātienē. Konkursa fināla kārta notiks Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes telpās un teritorijā, Zeļļu ielā 8, Rīgā.

Konkursa finālistu saraksts: šeit.

DZM IC konkursa eksperte Valentīna Legzdiņa stāsta: „Konkurence šogad bijusi ļoti sīva. Vairākiem no konkursantiem pēc 14 nedēļu ilgušas sacensības ir vienādi augsts punktu skaits, tāpēc, piemēram, 7. klases grupā astoņu paredzēto finālistu vietā uz lielo finālu tiek aicināti desmit.”

Konkursa neklātienes kārtas, kā arī konkursa pielikums – mājas eksperimenti un „cietie rieksti” - tika risināti no 2012. gada 16. janvāra līdz 22. aprīlim. Konkurss trīs mēnešu garumā katru nedēļu interneta vietnē www.dzm.lu.lv pulcināja skolēnus no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām. Konkursanti atbildēja uz āķīgiem un neierastiem jautājumiem ķīmijā, fizikā, bioloģijā un matemātikā, reizē papildinot savas zināšanas, raisot interesi par eksaktajiem mācību priekšmetiem un attīstot prasmi analizēt informāciju.

Visus 35 finālistus aicinām līdz 27.aprīlim informēt par savu dalību konkursa klātienes kārtā, sūtot e-pastu konkursa koordinatorei Santai Margevičai, e-pasts: dzmic@lu.lv. Plašāku informāciju par lielā fināla norisi katrs dalībnieks saņems personīgi savā e-pastā.

Konkursu  atbalsta  AS „Latvenergo” Enerģētikas muzejs, AS „Latvijas valsts meži”, AS „Latvijas Zaļais punkts”, Latvijas Dabas muzejs, Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs, SIA "Baltic Dental Group" un SIA "Lango R&D".