Aicinām dalīties pieredzē ikgadējā dabaszinātņu un matemātikas skolotāju konferencē

Cienījamie dabaszinātņu un matemātikas skolotāji! Esam droši, ka Jums ir uzkrāta veiksmīga pieredze, kā saistoši un ar labiem rezultātiem mācīt skolēniem fiziku, ķīmiju, bioloģiju, ģeogrāfiju, dabaszinības vai matemātiku. Daloties pieredzē ar savas prakses labajiem piemēriem, rosinām Jūs iesaistīties ikgadējās metodiski praktiskās dabaszinātņu un matemātikas skolotāju konferences „DABASZINĀTNES UN MATEMĀTIKA SKOLĀ – EFEKTĪVI UN RADOŠI” darbā. Lai iesaistītos konferences darbā, lūdzam aizpildīt un līdz 20.maijam uz e-pastu dzmic@lu.lv nosūtīt pieteikuma anketu.

Augu aizsardzības diena Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs 17. maijā no plkst. 9.00 līdz 16.00 atzīmēs Augu aizsardzības dienu, kur aicinām zinātkāros pašiem darboties, ielūkoties augu iekšienē, uzzināt cik tie ir dažādi, kādēļ tie ir jāsaudzē, cik tie ir noderīgi un daudz ko citu. Īpaši gaidīti visu vecumu skolēni. Zinātkārajiem iepazīt augus palīdzēs arī Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra eksperti.

Lasīt vairāk >

Noskaidroti virtuālā skolēnu konkursa laureāti

13.aprīlī noslēdzies LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra organizētais virtuālais konkurss 7. – 9. klašu skolēniem. Apkopojot 12. neklātienes kārtu rezultātus, noskaidrots 31 veiksmīgākais konkursa dalībnieks no visas Latvijas. DZM IC komanda saka lielu paldies visiem konkursantiem par aktīvu dalību konkursā un sveic laureātus!

DZM IC piedalās konferencē Matemātika virtuālajā vidē

Latvijas Matemātikas skolotāju apvienība 12. un 13.aprīlī Rēzeknes 1.vidusskolā organizē konferenci „Matemātika virtuālajā vidē”, kurā ar savu darbnīcu piedalās arī DZM IC. Darbnīcā „Mācām ar jēgu un diferencēti” DZM IC ekspertes Līga Čakāne un Ilze France dalās pieredzē par to, kā skolēns var pats veidot algoritmu jaunas matemātiskas darbības izpildei un kā skolotājs var organizēt mācīšanos saskaņā ar katra skolēna spējām, mācīšanās tempu. Ekspertes demonstrē, kā diferencēšanai mācoties var izmantot jaunākās paaudzes balsošanas ierīces.

Lasīt vairāk >

Latvijas skolēni no Eiropas Savienības Dabaszinātņu olimpiādes atgriežas ar bronzas medaļām

No 17. līdz 24. martam Luksemburgā norisinājās 11. Eiropas Savienības Dabaszinātņu olimpiāde (EUSO2013), kurā starp 44 komandām no 22 Eiropas valstīm piedalījās arī divas komandas no Latvijas. Abas komandas mājās atgriezušās ar izcīnītām bronzas medaļām. Latviju olimpiādē pārstāvēja Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra un Daugavpils Universitātes (DU) koordinētās komandas. Latvijas Universitātes komandu veidoja Antra Gaile (Salaspils 1. visusskola), Haralds Baunis (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija) un Rosalina Fiļimonova (Jelgavas 4. vidusskola); Daugavpils komandu - Anita Dortiņa (Daugavpils 3. vidusskola), Jekaterina Grigorjeva (Daugavpils 9. vidusskola) un Rolands Juris Lociks (Daugavpils Vienības pamatskola). Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sveic jauniešus ar panākumiem un izsaka lielu pateicību skolēnu mentoriem Agnesei Kokinai (LU), Mihailam Haļitovam (LU), kā arī atbalstītājiem - nodibinājumiem "Fonds Asni" un „Izglītības atbalsta fonds”.