Augu aizsardzības diena Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā

30.04.2013.

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs 17. maijā no plkst. 9.00 līdz 16.00 atzīmēs Augu aizsardzības dienu, kur aicinām zinātkāros pašiem darboties, ielūkoties augu iekšienē, uzzināt cik tie ir dažādi, kādēļ tie ir jāsaudzē, cik tie ir noderīgi un daudz ko citu. Īpaši gaidīti visu vecumu skolēni.

Augu aizsardzības diena, pasaulē veltīta tam, lai cilvēki vairāk uzzinātu par augiem un to nozīmi gan mūsu dzīvē, gan dabas procesos. LU Botāniskajā dārzā 17. maijā no deviņiem rītā līdz četriem pēcpusdienā visi zinātkārie – gan mazie, gan lielie - varēs iepazīt augus un darboties improvizētās laboratorijās, piedalīties izzinošās spēlēs, apskatīt dārzu un doties izziņas takās. Laboratorijās pētīs un iepazīs auga šūnas, auga anatomiju, augsni, kukaiņus, dzīvību ūdenī, kā arī daudz ko citu. Ieskatoties augu vairošanās un pavairošanas noslēpumos, varēs iemēģināt roku un iejusties dārznieka lomā. Izmantojot dārza karti, iespēja doties relikto, indīgo vai Latvijā aizsargājamo augu meklējumos. Klasēm dārza apskates ekskursijas gida pavadībā bez maksas, laicīgi tās piesakot pa tālruni 67450852.

Zinātkārajiem iepazīt augus palīdzēs mācībspēki, studenti un darbinieki no LU Botāniskā dārza, Bioloģijas fakultātes, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes, Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra.

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. No aprīļa līdz septembrim apmeklētājiem atvērts no plkst. 9:00 līdz 19:00. Ieejas maksa: skolēniem Ls 0,50, pensionāriem un studentiem – Ls 1,00, pieaugušajiem – Ls 1,50. Ieeja bez maksas: diviem klasi pavadošajam skolotājiem, pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem, bērniem bāreņiem, daudzbērnu ģimenēm un politiski represētajām personām. Par Tropu tauriņu mājas apmeklējumu papildus ieejas biļetei dārzā jāmaksā – 4-18 gadus veciem bērniem 2,00 Ls, pieaugušajiem 3,00 Ls, ģimenēm (2 pieaugušie + 2 bērni) 9,00 Ls, pensionāriem, politiski represētajām personām, invalīdiem – 2,00 Ls. Bērna-invalīda un 1. grupas invalīda pavadonim – 2,00 Ls. Ieeja Tropu tauriņu mājā bez maksas: diviem klasi pavadošajam skolotājiem, bērniem-invalīdiem.

Plašāka informācija: http://www.botanika.lu.lv/.