Aicina uz Augu aizsardzības dienu

30.05.2014.

Visi zinātkārie aicināti uz Augu aizsardzības dienu LU Botāniskajā dārzā (Kandavas iela 2, Rīga, Pārdaugavā)  23. maijā no plkst. 9:00 līdz 16:00, īpaši gaidīti visu vecumu skolēni: būs iespēja darboties pašiem, diskutēt, secināt, ielūkoties augu iekšienē, uzzināt cik tie ir dažādi, kādēļ tie ir jāsaudzē un cik tie ir noderīgi. Improvizētās laboratorijās, kas atradīsies dārzā, brīvā dabā, interesenti kopā ar zinātniekiem un studentiem varēs pētīt vai arī paši doties pa tematiskajām izziņas takām.

Pasākumā piedalīsies pārstāvji no LU Botāniskā dārza, LU Bioloģijas fakultātes, LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes, LU Ķīmijas fakultātes, LU Medicīnas fakultātes, Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra. Pasākums veltīts starptautiskajai Augu aizsardzības dienai, kad lieku reizi cilvēki aizdomājas par augiem, bioloģisko daudzveidību un tās nozīmi mūsu eksistencē.

•    Improvizētas laboratorijas:

Augu šūnas .............................    Šūnas, to dzīvības procesi, pielāgošanās, vairošanās.
Augu anatomija ......................    Audu veidi un funkcijas, augs zem mikroskopa.
Vērtīgās vielas augos ............    Vitamīni un antioksidanti augos.
Ķērpji .......................................    Ķērpju dažādība, to aizsardzība un pielietojums.
Koki .........................................    Dažādi koki, to apkārtmēra, augstuma un vecuma noteikšana.
Kukaiņi     ....................................    Kukaiņi mums apkārt zālē, krūmos un citur.
Dzīvība ūdenī ..........................    Ar aci redzamā un neredzamā dzīvā radība ūdenī.
Cilvēka anatomija ...................     Iepazīsti sevi – to, ko jūti/nejūti un neredzi.
Augsnes mobilā laboratorija .. Augsnes analizēšana: uzzini no kā sastāv augsne.
Zemes tālizpēte ........................ Zemes uzmērīšana un ģeogrāfiskās informācijas sistēmas.
Kūdras un sūnu produkti ........ Kūdras, sūnu un bioloģiski aktīvo vielu izmantošana.
Augu pēdas iežos .................... Fosīlijas, akmeņogles, nafta.
Pēti dabā ................................... Kādi ārstniecības augi ir mums apkārt? Augu krāsvielas. Atklāj matemātiku dabā.
Augu (pa)vairošanās ............... Sēklas. Veģetatīvā pavairošana.

•    Izzinošas orientēšanās takas:
- Augi un matemātika.
- Ārstniecības augi.

•    Skolotājiem LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs piedāvā metodiskās nodarbības no plkst. 14:00 līdz 16:00:

- 14:00 - 14:40 – Kā mācām fiziku un matemātiku dabā?
- 14:40 – 15:20 – No auga līdz produktam.
- 15:20 – 16:00 – Augu ķīmija.

•    Klasēm gida pakalpojumi dārza apskates ekskursijām bez maksas, ja laikus piesaka pa tālruni 67450852 vai 26390753.

Ieejas maksa Botāniskajā dārzā: skolēniem 1,00 EUR, pensionāriem un studentiem –2,00 EUR, pieaugušajiem –3,00 EUR.
Ieeja bez maksas: diviem skolotājam, kuri pavada klasi, pirmsskolas vecuma bērniem, bērniem bāreņiem, LU studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem.
Tropu tauriņu mājas apmeklējumam papildus ieejas biļetei dārzā jāmaksā: 4-18 gadus veciem bērniem, pensionāriem un personām ar īpašām vajadzībām 3,00 EUR, pieaugušajiem 4,50 EUR; ieeja bez maksas: diviem skolotājam, kuri pavada klasi.

Plašāka informācija: http://www.botanika.lu.lv/  vai zvanot pa tālruni 26390753.

Iepriekšējo gadu pasākumu attēli.