Jauno fiziķu skola aicina uz Gadījuma rakstura nodarbību

04.04.2014.

Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļas studenti un mācībspēki turpina iesākto tradīciju un aicina vidusskolēnus uz Jauno fiziķu skolu. Pēdējā klātienes nodarbība "Gadījuma rakstura nodarbība" šajā sezonā Jauno fiziķu skolā notiks sestdien, 12. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 15.00.

Pēc populāra pieprasījuma šajā Jauno fiziķu skolas nodarbībā aplūkosim, kā pasaule izskatās ļoti, ļoti mazā mērogā un kā tas ietekmē notikumus makropasaulē. Izrādās tieši kvantu pasaulē meklējami iemesli tam, kādēļ ir sarežģīti izveidot mazākus tranzistorus un kāpēc mēs spontāni nesadalāmies.

Šajā nodarbībā uzzināsim vairāk par tādiem „klasiskiem” kvantu efektiem kā enerģijas līmeņu kvantēšanās un nenoteiktības principu, un kā tie palīdz saulei spīdēt spožāk un lauvām iet cauri sienām.

Praktiskajā darbā eksperimentēsim ar to, ko īsti nozīmē daļiņai būt divos stāvokļos vienlaicīgi, izmantojot lāzerus un polarizatorus.

Visbeidzot, teorētisko daļu vadīs profesors Vjačeslavs Kaščejevs!

Mēs tevi gaidīsim uz nodarbību sestdien, 12. aprīlī, Zeļļu ielā 8. Sākums, kā parasti, 10:00.
Lai pieteiktos nodarbībai, lūdzu, aizpildi elektronisko pieteikšanās anketu. Tas šoreiz ir īpaši svarīgi, jo darba vietas ir iepriekš jāsagatavo. Ja ir kādas neskaidrības, droši sūti jautājumu uz jfs@lu.lv. Jaunāko informāciju iespējams arī atrast, sekojot Twittera kontam: @JFSkola.

Neaizmirsti paņemt līdz:
1) Rakstāmrīku