Latvijas skolēnu komandas devušās uz ES Dabaszinātņu olimpiādi Austrijā

Uz 13. Eiropas Savienības Dabaszinātņu olimpiādi (EUSO) Klāgenfurtē, Austrijā devušās 2 Latvijas skolēnu komandas. Parādot savas zināšanas dabaszinātnēs (bioloģijā, ķīmijā un fizikā), spēju darboties praktiski un strādāt komandā, skolēni olimpiādē sacenšas ar 48 komandām no 24 Eiropas Savienības valstīm. Olimpiāde norit no 26. aprīļa līdz 3. maijam, un tajā piedalās jaunieši vecumā līdz sešpadsmit gadiem.

Lasīt vairāk >

Noskaidroti skolēnu virtuālā konkursa laureāti

Piecu mēnešu garumā laikā no 2014. gada 24. novembra līdz 2015.gada 25. aprīlim Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra interneta vietnē www.dzm.lu.lv norisinājās virtuālais konkurss „Domā! Zini! Mācies!”. Starp aptuveni 200 dalībniekiem ir noskaidrots 31 laureāts, kurš balvā iegūst dalību atraktīvā un izzinošā trīs dienu pasākumā „Ekspedīcija zinātņu pasaulē”.

Lasīt vairāk >

Skolotāji aicināti pieteikties B programmu nodarbībām

Skolotāji, kuriem nepieciešama papildu kvalifikācija, lai mācītu dabaszinības, bioloģiju, fiziku, ķīmiju vai matemātiku pamatizglītības un vidējās izglītības posmā, līdz 11. maijam aicināti pieteikties Izglītības un zinātnes ministrijas apmaksātām profesionālās kompetences paaugstināšanas B programmu nodarbībām.

Lasīt vairāk >

Dabaszinātņu skolotāji aicināti dalīties pieredzē konferencē

Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs aicina fizikas, ķīmijas, bioloģijas, ģeogrāfijas, dabaszinību un matemātikas skolotājus pieteikties dalībai metodiski praktiskajā konferencē „Dabaszinātnes un matemātika skolā – efektīvi un radoši”, lai dalītos pieredzē ar savām veiksmīgākajām mācību stundām. Pieredzes pieteikumi tiks gaidīti līdz 8. maijam.