Latvijas skolēnu komandas devušās uz ES Dabaszinātņu olimpiādi Austrijā

Latvijas skolēnu komandas devušās uz ES Dabaszinātņu olimpiādi Austrijā
29.04.2015.

Uz 13. Eiropas Savienības Dabaszinātņu olimpiādi (EUSO) Klāgenfurtē, Austrijā devušās 2 Latvijas skolēnu komandas. Parādot savas zināšanas dabaszinātnēs (bioloģijā, ķīmijā un fizikā), spēju darboties praktiski un strādāt komandā, skolēni olimpiādē sacenšas ar 48 komandām no 24 Eiropas Savienības valstīm. Olimpiāde norit no 26. aprīļa līdz 3. maijam, un tajā piedalās jaunieši vecumā līdz sešpadsmit gadiem. 

Latvijas komandu sastāvā ir Reinis Irmejs (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), Rihards Puplovskis (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), Edgars Batkovskis (Jelgavas Valsts ģimnāzija), Artis Galvanovskis (Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola), Sintija Zepa (Madonas Valsts ģimnāzija), Rūta Ozoliņa (Valmieras Valsts ģimnāzija).

Iespēju doties uz šo olimpiādi jaunieši izcīnīja, pateicoties saviem sasniegumiem Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra virtuālajā konkursā „Domā! Zini! Mācies!”, sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs un rezultātiem atlases kārtā, kas tika rīkota Latvijas Universitātē.

Ar naftas produktu transportēšanas uzņēmuma SIA “LatRosTrans” un Latvijas Universitātes Fonda atbalstu komandas sacensībām sagatavoja Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes speciālisti. Skolēniem devušies līdzi trīs mentori, kas katrs pārstāv savu zinātņu nozari, lai olimpiādes laikā varētu iztulkot uzdevumus latviešu valodā. Bioloģiju pārstāv Agnese Kokina (Latvijas Universitāte), ķīmiju - Mihails Haļitovs (Rīgas Stradiņa universitāte), fiziku – Maksims Sokolovs (Latvijas Universitāte). 

Latvijas komandu dalību olimpiādē katru gadu organizē Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs. Skolēnu lidojumu uz Austriju finansē nodibinājums "Fonds ASNI", Rīgas Valsts 1. ģimnāzija un nodibinājums „Izglītības atbalsta fonds”. 

Foto: Latvijas komandas pārstāvji EUSO 2014 Atēnās; DZM IC arhīvs.