Erudīti skolēni devušies „ekspedīcijā” uz zinātņu pasauli

Erudīti skolēni devušies „ekspedīcijā” uz zinātņu pasauli
18.04.2016.

15. un 16. aprīlī Latvijas Universitātē (LU) zinātkāri 7.-9. klases skolēni piedalījās radoši eksaktā pasākumā  „Ekspedīcija zinātņu pasaulē”. Skolēni dalību pasākumā ieguva kā balvu, deviņu nedēļu garumā piedaloties LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra (DZM IC) organizētajā virtuālajā konkursā „Domā! Zini! Mācies!”.

Skolēni piedalījās netradicionālās un interesantās eksaktās nodarbībās. Piektdien viņi iepazina Latvijas kokus, augus un eksotiskus tauriņus LU Botāniskajā dārzā, kā arī iejutās uzņēmēju lomās, ražojot kosmētikas līdzekļus, riģipsi un metāla pārklājumus biznesa simulācijas spēlē „Fabrikants” LU Fizikas un matemātikas fakultātē. Savukārt sestdien skolēni, iejūtoties LU Dabaszinātņu akadēmiskā centra vidē, attīstīja pētnieciskās prasmes, nosakot ūdens ķīmisko sastāvu, augsnes granulometrisko sastāvu, atpazīstot dzīvnieku pēdu nospiedumus un galvaskausus, mācījās mērogot un grieza dolomītu ar ģeoloģisko zāģi.

Virtuālais konkurss šogad noritēja jau septīto reizi. Tā mērķis ir veicināt jauniešu interesi par eksaktajām zinātnēm. Dalība konkursā ir lieliska iespēja ikvienam 7.-9. klases skolēnam iegūt jaunas zināšanas dabaszinātnēs un matemātikā un sacensties erudīcijā ar vienaudžiem no visas Latvijas, pildot nestandarta uzdevumus. Katru gadu tajā iesaistās vairāk nekā 200 skolēnu. Astotās un devītās klases skolēniem sekmīga piedalīšanās konkursā ir ikgadēja iespēja sacensties par ceļazīmi uz Eiropas Savienības Dabaszinātņu olimpiādi (The European Union Science Olympiad).

Konkursu atbalstīja izglītības uzņēmums „Lielvārds”, SIA „LatRosTrans” un SIA „Mikrotīkls”. Ziedojumus administrēja Latvijas Universitātes Fonds.