Latvijas jaunie dabaszinātnieki gatavojas Eiropas Savienības dabaszinātņu olimpiādei

19.04.2017.

Ir izvēlēti skolēni, kas pārstāvēs Latviju Eiropas Savienības dabaszinātņu olimpiādē EUSO no 7. līdz 14. maijam Kopenhāgenā, Dānijā. Šogad vienā Latvijas komandā būs Laura Bukēviča (Rīgas 25. vidusskola), Kristers Kokars (Aizkraukles novada vidusskola), Anna Marija Sumrova (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), otrā – Anastasija Šļapina (Jelgavas Valsts ģimnāzija), Vilhelms Cinis, Anitra Zīle (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija).

EUSO skolēnu komandas, kurās neviens dalībnieks nav vecāks par 16 gadiem, risina saistītus vairāku jomu uzdevumus, veicot divus plašus laboratorijas darbus dabaszinātnēs. EUSO ir arī lieliska iespēja iepazīties ar citiem jauniešiem no visas ES.

Februārī un martā notika nodarbības, kuru laikā tika noskaidrots, kuri ir visspējīgākie skolēni dalībai olimpiādē. EUSO nepieciešamas praktiskas iemaņas, tāpēc skolēniem atlases nodarbību laikā bija jāveic dažādi praktiski uzdevumi – jānoskaidro piena īpašības, kas to padara piemērotu produkta ražošanai bez laktozes, jāpēta paraugi, kas iegūti dažādās upes vietās, lai noteiktu ūdens piesārņojuma avotu, kā arī jāatrisina noziegums, kas risinājies klusā Zviedrijas pilsētā.

Sagatavošanās cikla nodarbības tiek veidotas ar Latvijas Universitātes (LU) Starpnozaru izglītības inovāciju centra, LU Fonda un SIA „Mikrotīkls” atbalstu projekta „Pasākumu komplekss skolēnu intereses veicināšanai par dabaszinātnēm, sagatavošanai un dalībai Eiropas Starptautiskajā dabaszinātņu olimpiādē (EUSO)” ietvaros.