Video: pasākums „Domā citādāk! Eksaktāk!” Daugavpilī

Jau ziņots, ka 12. un 13. maijā skolēniem un skolotājiem Daugavpilī notika vērienīgs pasākums „Domā citādāk! Eksaktāk!”. 96 vidusskolēni no 32 Latvijas skolām iejutās jauno pētnieku un zinātnieku lomās, praktiski darbojās Daugavpils Universitātes laboratorijās, institūtos un pilsētvidē, tikās ar zinātniekiem, apmeklēja Daugavpils uzņēmumus, sacentās mācību spēļu turnīrā, analizēja, izvērtēja un diskutēja par paveikto, ka arī veidoja mācību reklāmu, lai mājās atgrieztos iedvesmoti un pārliecināti, ka dabaszinātnes ir aizraujošas un perspektīvas. Aicinām skatīties Latgales reģionālās televīzijas un Dautkom video sižetus!

Lasīt vairāk >

Projekta eksperti turpina apgūt ārvalstu pieredzi

Maijā projektā „Dabaszinātnes un matemātika” viesojās Veicmana dabaszinātņu institūta Dabaszinātņu izglītības departamenta (Weizmann Institute of Science, Department of Science Teaching) profesors, Nacionālā ķīmijas skolotāju centra vadītājs Avi Hofstein no Izraēlas un Brēmenes Universitātes (Universität Bremen) Dabaszinātņu didaktikas institūta (Institut für Didaktik der Naturwissenschaften) Ķīmijas departamenta profesors Ingo Eilks no Vācijas.

Biznesa simulācijas spēle „Fabrikants” – viena diena uzņēmēja lomā

No šī gada februāra skolēniem tiek piedāvāts pavisam jauns, netradicionāls un saistošs veids, kā mācīties dabaszinātnes un matemātiku! Projekts sadarbībā ar uzņēmumu „Nordic Training International” ir laidis klajā ražošanas – zinātnes – biznesa simulācijas spēli "Fabrikants". Spēle notikusi jau 11 projekta atbalsta skolās, bet sākot ar 2011./2012. mācību gadu katrai skolai Latvijā būs iespēja pieteikties dalībai spēlē.

Lasīt vairāk >

Iespēja apskatīt savas skolas rezultātus diagnosticējošajos darbos fizikā, ķīmijā 9.klasē un bioloģijā, matemātikā 8.klasē

No 2011.gada 11.aprīļa līdz 15.aprīlim skolas varēja organizēt VISC izstrādātos diagnosticējošos darbus. Darbu satura izstrādē piedalījās projekta "Dabaszinātnes un matemātika" eksperti un darba grupu darbinieki. Diagnosticējošos darbus pildīja 19 961 skolēns no 503 skolām speciāli izstrādātā tīmekļa vietnē. Pēc vairāku skolu lūguma tīmekļa vietnē http://darbs.dits.lv ar iepriekšējo lietotāja vārdu un paroli varēs apskatīt savas skolas skolēnu rezultātus līdz maija beigām. Pārskats par kopējiem diagnosticējošo darbu rezultātiem tiks publicēts jūnijā.

Latvijas Saules kausa sacensības

21.maijā Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā (LU CFI) notiek ceturtās Latvijas Saules kausa sacensības. LU CFI ar ERAF projekta „Atbalsts starptautiskās sadarbības projektiem zinātnē un tehnoloģijās” atbalstu organizē Latvijas skolu jauniešu izglītības projektu SET: Saules Enerģija Tuvplānā. Projekta SET mērķis ir izglītot Latvijas jauniešus, dodot iespēju pašiem izdomāt un izgatavot mašīnu/laivu/lidaparātu maketus, kurus darbina tikai ar Saules enerģiju. Skolēniem ir iespēja apgūt labāko ārzemju speciālistu pieredzi Saules enerģijas izmantošanā. Sacensībām šogad pieteikušās 90 komandas no gandrīz 40 Latvijas skolām.

Lasīt vairāk >

Skolēni pārliecinās - dabaszinātnes ir aizraujošas un perspektīvas

Lasīt vairāk >

Divas izzināšanas dienas skolēniem un skolotājiem no visas Latvijas Daugavpilī 12. un 13. maijā

Šā gada 12. un 13. maijā skolēniem un skolotājiem Daugavpilī notiek vērienīgs pasākums „Domā citādāk! Eksaktāk!”, kas paver jaunas izziņas iespējas dabaszinātnēs un matemātikā sadarbībā ar Daugavpils Universitātes zinātniekiem un vietējiem uzņēmējiem. Pasākumā piedalās 96 vidusskolēni no 32 Latvijas skolām. Divu dienu laikā 10. – 11. klašu skolēni iejutīsies jauno pētnieku lomās, praktiski darbojoties laboratorijās, institūtos un pilsētvidē, tiksies ar zinātniekiem, apmeklēs Daugavpils uzņēmumus, sacentīsies mācību spēļu turnīrā, analizēs, izvērtēs un diskutēs par paveikto, kā arī veidos mācību reklāmu. 32 skolotāji no projekta atbalsta skolām pilnveidos savas profesionālās prasmes skolēnu intereses veicināšanas pasākumu organizēšanā, tajā skaitā mācību ekskursiju organizēšanā.

18. maijs - Augu aizsardzības diena

Jau trešo gadu LU Botāniskajā dārzā atzīmēs Augu aizsardzības dienu. 18. maijā no plkst. 9 līdz 16 aicinām visus zinātkāros, īpaši skolēnus iepazīt augus un paskatīties plašāk uz norisēm dabā - no šūnas līdz pat ekosistēmai. Botāniskajā dārzā būs vairākas 'laboratorijas', kurās varēs pētīt un uzzināt, kas un kādēļ atrodas šūnā, kāda ir auga uzbūve un kā tas funkcionē, cik dažādi ir augi mēģenēs un kā tādus iegūt, cik dažādas ir sūnas un ķērpji, to uzbūve, augi Latvijas purvos un koki - mežos, kā arī kukaiņi augu valstī. Projekts „Dabaszinātnes un matemātika” ikvienu apmeklētāju aicinās izspēlēt projektā izstrādātās mācību spēles bioloģijā. Kopā spēlējot, iepazīsim gan Latvijā biežāk sastopamos ziedaugus, sporaugus un kailsēkļus, gan arī dzīvnieku ēdienkarti mežā.