Biznesa simulācijas spēle „Fabrikants” – viena diena uzņēmēja lomā

No šī gada februāra skolēniem tiek piedāvāts pavisam jauns, netradicionāls un saistošs veids, kā mācīties dabaszinātnes un matemātiku! Projekts sadarbībā ar uzņēmumu „Nordic Training International” ir laidis klajā ražošanas – zinātnes – biznesa simulācijas spēli "Fabrikants".

Simulācijas spēles gaitā skolēni vada ražošanas uzņēmumus, pielietojot skolā apgūtās zināšanas un reizē cīnoties par labākajiem peļņas rādītājiem. Spēlē jaunieši modelē ražošanas procesus, reālajā dzīvē praktiski pielietojot ķīmijā, fizikā un matemātikā iegūtās zināšanas, gūstot sapratni par ķīmijas un fizikas zināšanu saistību ar ekonomiku un pieredzi praktiskā uzņēmuma vadīšanā.

Spēli skolās vada projekta eksperti, iepriekš par tās norisi vienojoties ar skolas vadību, ierodoties skolā norunātajā laikā un uzstādot visu nepieciešamo aprīkojumu. „Fabrikants” notiek visas dienas garumā, tajā var piedalīties līdz 30 dalībnieku - vidusskolēnu. Dalībnieki tiek sadalīti komandās, kas turpmāk darbojas kā savstarpēji konkurējoši uzņēmumi. Spēles laikā katrai komandai jāsaražo pēc iespējas vairāk kvalitatīvu preču, jāprot tās izdevīgi pārdot, kā arī savstarpēji sadarboties, lai panāktu sava uzņēmuma attīstību.

Sākot ar februāri spēle notikusi jau 11 projekta atbalsta skolās - Tukuma Raiņa ģimnāzijā, Grobiņas ģimnāzijā, Līvānu 1. vidusskolā, Daugavpils 3. vidusskolā, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā, Siguldas Valsts ģimnāzijā, Bauskas 1. vidusskolā, Elejas vidusskolā, Limbažu 3. vidusskolā un Gulbenes novada Valsts ģimnāzijā. (Apskatiet foto galeriju zemāk!) Tuvākajā laikā „Fabrikantu” izspēlēs arī skolēni no Draudzīgā Aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas.

Jaunieši, kas jau līdz šim piedalījušies spēlē, atzinuši, ka process ir aizraujošs un tiešām efektīvs veids kā mācīties dabaszinātnes un matemātiku, kā arī apgūt uzņēmējdarbības pamatprincipus:
•    „Tas bija ļoti noderīgi – kopumā paskatīties uz ražošanu un novērtēt, cik daudz pūļu ir jāpieliek, lai kaut ko nopelnītu.”
•    „Atklāju, cik ļoti ķīmija un ražošana ir saistītas un no biznesa nav atraujamas!”
•    „Bieži vien man nākas no vienaudžiem dzirdēt: „Kam gan vajadzīga matemātika, fizika, ķīmija? Pēc spēles ir skaidrs, ja tu gribi būt uzņēmējs, tieši šie priekšmeti ir vajadzīgi!””

Sākot ar 2011./2012. mācību gadu katrai skolai Latvijā būs iespēja pieteikties dalībai spēlē. Sekojiet jaunākajai informācijai projekta mājas lapā www.dzm.lv !

Aicinām skatīties video par spēli!