Latvijas Saules kausa sacensības

21.maijā Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā (LU CFI) notiek ceturtās Latvijas Saules kausa sacensības.

LU CFI ar ERAF projekta „Atbalsts starptautiskās sadarbības projektiem zinātnē un tehnoloģijās” atbalstu organizē Latvijas skolu jauniešu izglītības projektu SET: Saules Enerģija Tuvplānā.

Projekta SET mērķis ir izglītot Latvijas jauniešus, dodot iespēju pašiem izdomāt un izgatavot mašīnu/laivu/lidaparātu maketus, kurus darbina tikai ar Saules enerģiju. Skolēniem ir iespēja apgūt labāko ārzemju speciālistu pieredzi Saules enerģijas izmantošanā. Sacensībām šogad pieteikušās 90 komandas no gandrīz 40 Latvijas skolām.

„Saules kauss IV” notiek sestdien, 21.maijā, no 9.30-16.00, Ķengaraga ielā 8, pie LU CFI ēkas. Laikā no 9.30 - dalībnieku reģistrācija un informācija par pasākuma norisi. Plkst. 11.00 pasākumu atklāj LU CFI direktors, akadēmiķis Andris Šternbergs un Latvijas Zinātnes padomes priekšsēdētājs, akadēmiķis Andrejs Siliņš un Latvijas Zinātņu akadēmijas Eiropas programmu centra vadītāja Maija Bundule. Tam seko Saules transportlīdzekļu parāde.

Laikā no 11.30 – 14.00 tiek organizētas sacensības vairākās kategorijās – Tautas klase I un II, Meistarklase I un II, Spēks, Ātrums, Ūdens. Pēc sacensībām notiek īsas informatīvas lekcijas, tai skaitā Kaseles universitātes (Vācija) profesora Jurgena Zika (Jürgen Zick) lekcija, kurš organizē līdzīgas sacensības Kaseles pilsētā jau vairāk kā desmit gadus.

Pasākuma noslēgumā notiek apbalvošanas ceremonija, kurai balvas skolēniem nodrošinājuši sponsori:
LU CFI, Latvijas Universitāte, Latvijas Zinātņu akadēmija, AS Latvenergo, Latvijas Zinātnes padome, Rīgas enerģētikas aģentūra, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, VISC ESF projekts "Dabaszinātnes un matemātika", Izdevniecība Lielvārds, Perpetuum Nova, žurnāls Ilustrētā Zinātne, SIA Viessmann, SIA Rigas Piensaimnieks, L'Oreal, Vides Ministrija.

Vairāk informācijas:  http://www.cfi.lu.lv/saules-kauss/