Skolēni rīko gliemežu „skriešanās” sacensības Latvijas Universitātē

Šī gada 19.maijā notika Latvijas Universitātes (LU) Jauno dabaszinātnieku un matemātiķu līgas pasākums „Daba un zinātne - aizraujoši!”, kurā visas dienas garumā eksakto priekšmetu darbnīcās savus spēkus pārbaudīja 100 vidusskolēni. Pasākums notika LU Fizikas un matemātikas fakultātes telpās un teritorijā, Zeļļu ielā 8, Rīgā. To organizēja LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar LU paspārnē esošo Jauno biologu skolu, Mazo matemātikas universitāti, E.Birznieka Jauno ģeogrāfu skolu, Jauno fiziķu skolu un Jauno ķīmiķu skolu. Pasākumā tikās 100 aktīvākie vidusskolēni, topošie dabaszinātnieki no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām, kas mācību gada garumā apmeklējuši Latvijas Universitātes organizētās nodarbības skolēniem.

Lasīt vairāk >

Aicinām dabaszinātņu un matemātikas skolotājus dalīties pieredzē skolotāju konferencē

Papildināts 07.06.2012. LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar Bioloģijas skolotāju asociāciju, Fizikas skolotāju asociāciju, Matemātikas skolotāju apvienību organizē dabaszinātņu un matemātikas skolotāju konferenci DABASZINĀTNES UN MATEMĀTIKA SKOLĀ – EFEKTĪVI UN RADOŠI. Aicinām fizikas, ķīmijas, bioloģijas, ģeogrāfijas un matemātikas skolotājus aktīvi iesaistīties konferences darbā, daloties pieredzē ar savas prakses labajiem piemēriem! Konference notiks šī gada 29.augustā Latvijas Universitātē, Rīgā, Raiņa bulvārī 19. Skolotāji, kas ieinteresēti aktīvi iesaistīties konferences darbā, daloties pieredzē ar savas prakses labajiem piemēriem, aicināti līdz 15.06.2012. nosūtīt pieteikumu savai dalībai!

Lasīt vairāk >

Noskaidroti zinošākie skolēni dabaszinātņu un matemātikas konkursā

Šī gada 11. maijā ar lielo finālu noslēdzās 7. - 9.klašu skolēnu konkurss ķīmijā, fizikā, bioloģijā un matemātikā, ko rīkoja Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs. Konkursa virtuālajās kārtās, kas notika no šī gada 16. janvāra līdz 22. aprīlim, iesaistījās 898 skolēni. Piektdien uz izšķirošo sacensību klātienē tikās 33 veiksmīgākie jaunieši.

Lasīt vairāk >

Uz dabaszinātņu un matemātikas konkursa finālu pulcēsies skolēni no visas Latvijas

Noslēgušās Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra organizētā 7. – 9. klašu skolēnu konkursa neklātienes kārtas. Šī gada 11.maijā 35 veiksmīgākie no 898 virtuālā konkursa dalībniekiem tiksies lielajā konkursa finālā, lai pirmo reizi konkursa ietvaros erudīcijā sacenstos klātienē. Konkursa fināls notiks LU Fizikas un matemātikas fakultātes telpās un parkā, Zeļļu ielā 8, Rīgā.

PROFILES skolotāju konference

Šī gada 10. maijā LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs organizē PROFILES projekta skolotāju konferenci. Visa mācību gada garumā PROFILES skolotāji tikušies savas profesionālās darbības izpētes grupās jeb mācīšanās grupās, lai uzlabojot savu mācīšanu, uzlabotos arī skolēnu mācīšanās rezultāti. Konference plānota kā noslēguma tikšanās šajā mācību gadā, kurā skolotāji posteru sesijās un fokusgrupu diskusijās prezentēs savu inovatīvo pieredzi, panākumus un veiksmes stāstus, strādājot dabaszinātņu stundās.

Lasīt vairāk >

VISC Inovatīvās pieredzes skolu koordinatoru seminārs

Šī gada 8. maijā LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs organizē Valsts izglītības satura centra Inovatīvās pieredzes skolu koordinatoru semināru. Visa mācību gada laikā „Inovatīvās pieredzes skolu tīkla” ietvaros 22 skolas 20 pašvaldībās strādāja ar citām sava novada skolām, lai ieviestu pārmaiņas dabaszinātnēs un matemātikā. Seminārā Inovatīvās pieredzes skolu koordinatori tiksies, lai profesionāli izvērtētu aizvadīto mācību gadu un kopīgi apmainoties pieredzē, rastu jaunas idejas iesāktā darba turpināšanai.