Aicinām uz Šveices profesora lekciju - Kāpēc skolēniem un studentiem ir grūtības apgūt fiziku

Papildināts 27.05.2013.

Ceturtdien, 30.maijā, plkst. 16.00 Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultātē, 233.auditorijā publisku lekciju „Kāpēc skolēniem un studentiem ir grūtības apgūt fiziku?” lasīs fiziķis, profesors Peters Labude (Peter Labudde) no Šveices. Aicināts ikviens interesents!

Profesors Peters Labude ir Bāzeles Ziemeļšveices Pedagoģiskās augstskolas Dabaszinātņu un tehnoloģiju didaktikas centra vadītājs ar ilggadēju pieredzi gan kā fizikas skolotājam un lektoram, gan arī ekspertam skolotāju profesionālajā pilnveidē.  Profesors ir arī Šveices pārstāvis straptautiskajā OECD komisijā „PISA dabaszinātnes“, neskaitāmu zinātnisku publikāciju un grāmatu autors fizikā un dabaszinātņu didaktikā. Izstrādājis mācību standartu dabaszinātnēs Šveices skolās, attīstījis studiju programmas un veicis pētījumus dabaszinātņu didaktikā.

Latvijā profesors viesosies divu nedēļu darba vizītē, kas īstenota grantu shēmas „Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā” ietvaros. P. Labuddi Rīgā uzņems LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra un studiju programmas “Dabaszinātņu un informācijas tehnoloģijas skolotājs” komandas, lai laikā no 27.maija līdz 7.jūnijam kopīgi realizētu starptautisku profesionālās pilnveides projektu „Pētniecība dabaszinātņu didaktikā studiju programmu pilnveidei”. Profesora vadībā Latvijas Universitātē norisināsies lekciju cikls dabaszinātņu didaktikā, zinātniski metodiski pieredzes apmaiņas semināri par Šveices un Latvijas izglītības sistēmu, universitātes un skolu darbu, kā arī par pētniecību mācību procesa pilnveidei dabaszinātnēs.

Publiskā lekcija notiks angļu valodā, ar prezentācijas tulkojumu latviešu valodā.