Latvijas Universitātes pasākumā skolēni iejūtas detektīvu un snaiperu lomās

Sestdien, 11.maijā notika Latvijas Universitātes (LU) Jauno dabaszinātnieku un matemātiķu līgas pasākums „Daba un zinātne - aizraujoši!”, kurā visas dienas garumā 80 vidusskolēni eksakto mācību priekšmetu darbnīcās pētīja, eksperimentēja un  citādi apliecināja savus spēkus dabaszinātnēs. Pasākums notika LU Fizikas un matemātikas fakultātes teritorijā, Zeļļu ielā 8, Rīgā.

Astoņās radošās darbnīcās dalībnieki, risinot netradicionālus uzdevumus matemātikā, fizikā, ķīmijā un bioloģijā, papildināja savas zināšanas un prasmes, kā arī pārliecinājās, ka eksaktās zinātnes ir aizraujoša un perspektīva joma nākotnes karjeras izvēlei. Piemēram, matemātikas darbnīcā dalībnieki iejutās detektīvu lomā, lai atšifrētu Neklātienes matemātikas skolas slepeni iegūto, šifrēto ziņojumu un noskaidrotu, kurš vainojams zādzībā. Fizikas darbnīcā skolēni savstarpēji sacentās precizitātē šaušanā ar lāzeriem. Savukārt ar sadarbības partneru SIA „Metrum” gādību jaunieši varēja „iekāpt mērnieka kurpēs”. Proti, iemēģināja gan teritorijas plānotāja darbu, gan izmantojot teodolītu, uzmērīja savu grupas biedru.

Pasākuma organizatori atgādina, ka arī nākamajā mācību gadā ikvienam skolēnam būs iespēja iesaistīties daudzveidīgās LU studentu un mācībspēku rīkotās bezmaksas nodarbībās, konkursos un citās aktivitātēs. Interesenti tiek aicināti sekot līdzi informācijai interneta vietnēs www.dzm.lu.lv un www.lu.lv.

Pasākumu  „Daba un zinātne - aizraujoši!” jau otro gadu organizē LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar LU paspārnē esošo Jauno biologu skolu, Mazo matemātikas universitāti, Jauno fiziķu skolu un Jauno ķīmiķu skolu. Pirmo reizi pasākuma ietvaros uz savām darbnīcām jauniešus aicināja un uzvarētājus apbalvoja centra atbalstītāji AS „Latvijas Valsts meži” sadarbībā ar SIA „Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts”, SIA „Metrum” un portāls „FIZMIX”. Pasākumu atbalstīja arī Fazer Latvija SIA.

Foto: Santa Margeviča, DZM IC