Dabaszinātņu skolotāji aicināti pieteikties projekta Scientix konferencei Briselē

Laikā no 24. līdz 26. oktobrim Briselē, Beļģijā notiks otrā projekta „Scientix” konference, kas dabaszinātņu, matemātikas, inženierzinātņu un tehnoloģiju (STEM) izglītībā ir viens no nozīmīgākajiem pieredzes apmaiņas un tīklošanās pasākumiem Eiropā. Dalība konferencē ir bezmaksas – visiem dalībniekiem tiks segtas nakšņošanas un ēdināšanas izmaksas.

Augu aizsardzības diena Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs 23. maijā Augu aizsardzības dienai veltītā pasākumā no plkst. 9.00 līdz 16.00 gaidīs visus zinātkāros, lai kopā iepazītu augus: būs iespēja darboties pašiem, ielūkoties augu iekšienē, uzzināt cik tie ir dažādi, kādēļ tie ir jāsaudzē, cik tie ir noderīgi un daudz ko citu. Īpaši aicināti visu vecumu skolēni un skolotāji. Pasākumā ar savām praktiskajām nodarbībām lieliem un maziem piedalīsies arī LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs.

Lasīt vairāk >

Ventspils skolotāji mācās cits no cita pasākumā “Ideju Termināls”

Ventspils skolotāji  mācās cits no cita pasākumā “Ideju Termināls”
Sestdien, 10.maijā, Ventspils Augstskolas telpās ar devīzi „Pieredze ir labākais skolotājs!” aizritējis pasākums “Ideju Termināls”, kurā tikās vairāk nekā 150 Ventspils skolu skolotāju, skolu vadītāju, izglītības ekspertu un viesu. Pasākumā ar savām inovatīvajām idejām, metodiskajām izstrādēm, kopējiem projektiem un iniciatīvām pieredzē dalījās Ventspils skolotāji, kuri šajā mācību gadā aktīvi mācījušies cits no cita, strādājot ciešā sadarbībā ar Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra ekspertiem.

Lasīt vairāk >

Skolotāji aicināti pieteikties B programmu kursos

Skolotāji, kuriem nepieciešams apgūt programmas „Tehnoloģiju un zinātņu pamatu izglītības jomas vispārējās pamatizglītības skolotājs” (160 stundas) un „Dabaszinātņu jomas, matemātikas, informātikas un programmēšanas pamatu vispārējās vidējās izglītības skolotājs” (320 stundas), līdz 20.maijam aicināti pieteikt dalību kursos.

Lasīt vairāk >

Skolotāji aicināti dalīties pieredzē metodiski praktiskajā dabaszinātņu un matemātikas konferencē

Fizikas, ķīmijas, bioloģijas, ģeogrāfijas, dabaszinību un matemātikas skolotāji aicināti piedalīties ikgadējā metodiski praktiskajā dabaszinātņu un matemātikas skolotāju konferencē „DABASZINĀTNES UN MATEMĀTIKA SKOLĀ – EFEKTĪVI UN RADOŠI”! Konference notiks 2014. gada 22. augustā Latvijas Universitātē, Rīgā, Raiņa bulvārī 19 no plkst. 10.00 – 17.00. Visi skolotāji, kuri ieinteresēti iesaistīties konferences darbā ar savu pieredzi, aicināti aizpildīt un līdz 30.05.2013. uz e-pastu dzmic@lu.lv nosūtīt pieteikuma anketu. Pārējiem konferences apmeklētājiem pieteikšanās dalībai konferencē būs iespējama elektroniski no 11.08.2014.

Skolēnu konkursa „Saules kauss 2014” finālsacensības jau 17.maijā

2014.gada 17.maijā Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā (LU CFI) (Rīgā, Ķengaraga ielā 8) notiks energoefektīvu risinājumu izstrādes konkursa „Saules kauss 2014” noslēguma pasākums. Tā ietvaros skolēni sacentīsies ātruma, spēka un ūdens disciplīnās, lai noskaidrotu, kuru skolēnu komandu izgatavotie ar saules enerģiju darbināmie transporta līdzekļu modelīši ir labākie.

Lasīt vairāk >

Kartupeļu brālība aicina uz atklāšanas svētkiem Esplanādē

15.maijā, Starptautiskajā ģimenes dienā, no plkst.12 līdz 19 kultūras vasarnīcā «Esplanāde 2014» norisināsies Kartupeļu brālības Atklāšanas svētki, uz kuriem aicināti ierasties komandu un ģimeņu pārstāvji, projekta sadarbības partneri un citi interesenti, lai pašrocīgi iestādītu podā savu draugu kartupeli un sāktu spēli «Draugs podā vai kartupeļa dienasgrāmata», kura norisināsies visas vasaras garumā līdz pat 7.septembrim, kad atkal visi pulcēsies uz Ražas svētkiem turpat Esplanādē un atrādīs izaudzēto. Visas dienas garumā, papildus kartupeļu stādīšanai podos, būs radošās meistarklases un eksperimentālās darbnīcas par un ap kartupeļiem, kuras vadīs arī LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra speciālisti.

Noskaidroti virtuālā skolēnu konkursa Domā! Zini! Mācies! laureāti

25.aprīlī noslēgusies LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra organizētā virtuālā konkursa „Domā! Zini! Mācies!” piektā sezona. Konkurss centra interneta vietnē www.dzm.lu.lv notika pusgada garumā. Tā laikā 7. – 9. klases skolēni atbildēja uz jautājumiem dabaszinātnēs un matemātikā, lai gūtu jaunas zināšanas, trenētu prātu un sacenstos erudīcijā ar vienaudžiem no visas Latvijas. Apkopojot 12. neklātienes kārtu rezultātus, noskaidroti 34 veiksmīgākie konkursa dalībnieki. DZM IC komanda saka lielu paldies visiem konkursantiem par aktīvu dalību konkursā un sveic laureātus!

Uzaicini fizmatu ciemos

Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultātes studenti ir uzsākuši jaunu iniciatīvu „Uzaicini fizmatu ciemos!”, lai atraktīvās nodarbībās iepazīstinātu skolēnus ar studijām LU Fizikas nodaļā. 40 minūšu garā nodarbībā 8. – 12.klašu skolēniem ir iespēja iepazīt, ko nozīmē būt studentam un kāda ir studiju specifika fizmatos; uzzināt, ko šobrīd dara fiziķi un kāpēc vērts studēt fiziku; īsumā iepazīties ar studiju programmu un fizmatu iespējām studijās un ārpus tām; vērot un iesaistīties fizikas eksperimentos.